سایز فونت

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان:

اعلام اسامی نهایی تایید صلاحیت شدگان شوراهای اسلامی شهر و روستا تا ۱۶ خرداد

جلسه ستاد انتخابات استان لرستان به ریاست دکتر خادمی استاندار لرستان، معاونین استاندار ،رئیس هیات نظارت استان ، فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات استان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان،معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در جلسه ستاد انتخابات استان با تأکید بر ضرورت مشارکت مردم در انتخابات اظهار داشت: مواردی را که باعث افزایش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود را متوقف نکنیم.

دکتر ثمینی بر ضرورت ارائه گزارش بصورت روزانه توسط فرمانداران شهرستان ها و آخرین آمار و اطلاعات و تغییرات آن تاکید کرد.
رئیس ستاد انتخابات استان لرستان  بر اعمال توجه ، دقت و حساسیت بیشتر در شعباتی که در دوره‌های گذشته مشکل داشته‌اند تاکید کرد و گفت: لازم است در روز انتخابات از ورود و خروج افراد متفرقه به فرمانداری‌ها جلوگیری و هرگونه تردد فقط با کارت شناسایی معتبر انجام شود.

معاون استاندار به جدیت در روند پیگیری و اختصاص سهمیه واکسن توسط وزارت کشور اشاره کرد و گفت تزریق واکسن کرونا برای عوامل اجرایی شعبات اخذرای  در حال پیگیری است.

دکتر ثمینی از ممنوعیت هرگونه جابجایی شعب اخذ رای در روز انتخابات به جز در موارد امنیتی خبر داد و گفت: فرمانداران محترم در شعبات اخذ رای الکترونیکی،پیش بینی تعرفه اخذ رای را داشته باشند که در صورت هرگونه مشکل احتمالی و خروج  سیستم از شبکه، ادامه کار رای گیری به صورت دستی انجام شود و بمنظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعبه های پر جمعیت اخذ رای می توان تعداد شعبات را در اماکنی که دارای وسعت بیشتری میباشد ، افزایش داد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به آخرین نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت : مطابق برنامه تنظیمی ، نتیجه نهایی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی تا پانزده خرداد توسط شورای مرکزی نظارت به وزارت کشور اعلام وبمحض ابلاغ به ستاد انتخابات استانها به فرمانداریها ابلاغ  و اسامی نهایی توسط فرمانداران درمهلت قانونی منتشرو اعلام خواهد شد.

دکتر ثمینی با اشاره به ضرورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در روز انتخابات بر ضرورت معرفی رابط بهداشتی توسط فرمانداران به ستاد مرکزی و ارائه آموزش‌های لازم برای حضور در شعبه در روز اخذ رای تاکید کرد .

وی در پایان افزود باتوجه به مصوبه ستاد ملی کرونا رای گیری انتخابات از ساعت ۷ صبح روز ۲۸ خرداد آغاز و درصورت حضور مردم در شعبات اخذرای تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ادامه خواهد یافت.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2021-06-07_09-01-24.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید