سایز فونت

 ✅ تثبیت و برقراری پروازهای بیشتر، مطالبه مردم لرستان

♻️ تحلیلی بر اقدامات اخیر در رابطه با افزایش پروازهای فرودگاه خرم آباد


🟦 جای خالی پروازهای فرودگاه خرم آباد همواره از موضوعات مهم استان بوده و هست و اکنون مطالبه مردم لرستان در زمینه افزایش پروازها در حالی تحقق می یابد که برای پایدار شدن و دائمی کردن پروازها نیاز به توجه و استفاده بیشتر مردم استان از سفرهای هوایی می باشد .

🟦 امروزه استفاده از پرواز به عنوان یک روش آسان برای سفر علاوه بر سرعت بخشیدن به امور از امنیت بیشتری نسبت به سایر روش های حمل و نقل برخوردار است .

🟦 افزودن گزینه سفرهای هوایی با تثبیت برنامه های پرواز فرودگاه از موضوعاتی بود که پیگیری مسئولین برای نیل به این مهم را در پی داشت .

🟦 برگزاری جلسات مکرر استاندار لرستان با مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی درسال گذشته با هدف افزایش تعداد پروازها در استان به نتیجه رسید و شرکت های هواپیمایی ایران ایر ۷ روز برنامه پروازی، ماهان ۵ روز برنامه پروازی و پارس ایر دو روز برنامه پروازی را برای شش ماهه نخست سال جاری در مسیر تهران به خرم آباد و خرم آباد به تهران قطعی نموده و مجوز آن نیز صادر گردیده است .

🟦 همچنین با پیگیری های دکتر خادمی روزانه دو پرواز رفت و برگشت در نوبت صبح و عصر و برنامه پروازی دو روز در هفته در مسیر مشهد مقدس به خرم آباد و بالعکس در مراحل نهایی موافقت ایرلاین و صدور مجوز می باشد که در نوع خود خدمت شایانی به مردم استان و زوار حرم امام رضا علیه السلام خواهد بود .

🟦 لازم به ذکر است در مذاکرات صورت گرفته برای برقراری پروازهای استان این موضوع قید شده که در صورتی این پروازها دائمی خواهد شد که ۶۰ درصد ظرفیت ابلاغی کنونی و حداقل ۸۵ درصد ظرفیت پرواز بعد از فروکش نمودن کرونا به فروش برسد .

🟦 در ابتدای امر، برقراری پروازهای شرکت هواپیمایی پارس ایر در فرودگاه خرم آباد طبق اعلام این شرکت از هفته آینده از فرودگاه خرم آباد شروع می شود .

🟦 برنامه ریزی پروازهای هواپیمایی پارس ایر  به این صورت می باشد که برای روزهای شنبه و دوشنبه هر هفته و از چهارم اردیبهشت ماه در مسیر تهران به خرم آباد و بالعکس انجام می گیرد .

♦️نکته قابل توجه این است که با توجه به اینکه سیستم فروش بلیت هم اکنون باز و عملیاتی می باشد، مردم لرستان می توانند از طریق آژانس های مسافرتی، نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند و شرکتهای هواپیمایی جمهوری اسلامی(ایران ایر) و ماهان در فرودگاه شهدای خرم آباد عملیات پروازی را عهده دار هستند .

🟦 حال با توجه به پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته شاهد افزایش تعداد پروازها و تثبیت در برنامه پروازی استان هستیم که به نوبه خود یک خبر خوب و گامی در جهت توسعه استان است .

🟦 گفتنی است پروازهای استان با پیگیری های مستمر مسئولین مربوطه و در جهت رفاه حال هم استانی ها برقرار شده است که می طلبد با استفاده از ظرفیت بوجود آمده در راستای حفظ و برقراری دائمی پروازها در استان کوشید .

b_300_0_16777215_00_images_photo_2021-04-19_09-02-06.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید