استاندار لرستان گفت: آسان کردن تسهیل گری مهم ترین چشم انداز مدنظر سامانه پنجره مدیریت واحد زمین است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار صبح روز سوم خرداد ماه در جلسه ی تشریح سامانه پنجره مدیریت واحد زمین عنوان کرد: از عنوان پنجره در این سامانه مشخص است که شفاف سازی در فرآیندهای اداری از دیگر اهداف مهم این سامانه است که ابعاد مختلف را در بر می گیرد.
وی در خصوص ماهیت و رویکرد این سامانه ابراز کرد: این سامانه دو بعد درخواست های مربوط به سرمایه گذاری و همچنین تغییر کاربری ها را در بر می گیرد.
استاندار تصریح کرد: سامانه پنجره مدیریت واحد زمین سه راهبر اساسی فنی، اجرایی و نظارتی را شامل می شود.
زیویار ادامه داد: اداره کل ارتباطات و فناوری استان، معاونت عمرانی استانداری و اداره کل اطلاعات استان به ترتیب مسئولیت سه راهبرفنی، اجرایی و نظارتی را در استان عهده دار خواهند بود.
وی گفت: این سامانه از صفر تا صد تقاضاها، کاربری ها و آسان کردن سرمایه گذاری در استان را منجر خواهد شد.
استاندار لرستان همچنین بر ضرورت ساماندهی این سامانه در دستگاه های اجرایی ظرف کوتاه ترین مدت ممکن تأکید کرد و اظهار کرد: تمامی دستگاه های اجرایی مکلف هستند ظرف یک ماه تمامی لایه ها و اطلاعات موجود در برنامه های خود در این سامانه را به معاونت عمرانی استانداری لرستان اعلام کنند.
زیویار ادامه داد: کارشناسان رابط دستگاه ها برای طی کردن آموزش های لازم به منظور اپراتوری سامانه نیز باید ظرف مدت یک هفته معرفی شوند.
وی تأکید کرد: ساماندهی سریعتر این سامانه در دستگاه های اجرایی یک از مهم ترین معیارهای ارزیابی مدیران دستگاه های اجرایی خواهد بود.
استاندار لرستان افزود: مشخص کردن وضعیت تملک و دارایی های دستگاه ها دیگر معیارهای مهم ارزیابی مدیران خواهند بود.
سامانه پنجره مدیریت واحد زمین در راستای شفاف سازی و هماهنگی دستگاه های اجرایی مختلف به منظور پاسخ دهی سریع به درخواست های مربوط به سرمایه گذاری و تغییر کاربری ها و همچنین جلوگیری از تخلف های مربوط به زمین خواری، کاربری های غیر مجاز و فرار سرمایه گذاران از قوانین پیچیده اداری مطابق تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نسبت به این موضوع  با هماهنگی  ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی و از طرف وزارت اطلاعات طراحی و ابلاغ شده است.b_300_0_16777215_00_images_1402_photo_2023-05-25_02-11-49.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید