استاندار لرستان گفت: رسالت و مأموریت اصلی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تبیین و انتقال اهداف و آرمان های شهدا برای نسل امروزی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار صبح روز دوم خرداد ماه، در اولین جلسه ی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان، عنوان کرد: نسلی که ما در آن قرار داریم به اهداف و آرمان های شهدا و انقلاب تا حدود زیادی واقفیم اما به عنوان حلقه ی واصله وظیفه داریم این آرمان ها را به نسل های بعد انتقال دهیم.

وی ادامه داد: این انتقال اهداف از طریق برنامه های تدوین شده در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از جمله برگزاری کنگره شهدا میسر خواهد شد.

استاندار لرستان با اشاره به کارنامه ی قابل قبول استان لرستان در امر ترویج فرهنگ شهدا، تصریح کرد: در این کار عدد و رقمی در کار نبوده و برای تأثیر بیش تر باید با دل، روح و جان آمیخته باشد.

زیویار همچنین با اشاره به تفاوت های جنگ سخت و نرم، عنوان کرد: نثار جان در جنگ سخت که اساس کشور مورد تهدید قرار دارد معاوضه می شود که در کفه ی ترازو معادلی برای آن پیدا نمی شود.

وی افزود: این همان تفاوت مهم جنگ سخت با جنگ نرم است که باید ارزش آن برای نسل امروز به خوبی ترویج شود.

استاندار لرستان اظهار کرد: شهدا مأموریت بزرگ خودشان را انجام دادند و حالا نوبت ماست که با تبیین آرمان هایشان به گونه ای عمل کنیم که شرمنده ی آنها نشویم.

زیویار برگزاری کنگره شهدا را یک ظرفیت و فرصت برشمرد و گفت: تمامی مسئولان در دستگاه های اجرایی باید نسبت به این موضوع با تمام توان همراهی کرده و ادای دین کنیم.

وی سالروزعملیات حاج عمران را گرامی داشته و ابراز کرد: حضور نام ۳۰۰ شهید شاخص از استان لرستان در بین نام شهدای این عملیات افتخاری بزرگ برای لرستان است.b_300_0_16777215_00_images_8_f94dde4c-9899-4cfc-b7e7-0fb6ff0b951d.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید