معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان گفت:‌ مجتمع پرورش ماهی سپیددشت تا اسفندماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، سیروس ابراهیمی دوشنبه بیستم شهریورماه در حاشیه بازدید از مجتمع پرورش ماهی سپیددشت، اظهار کرد: این مجموعه یک کار عظیم است که جانمایی خوبی در مورد آن انجام شده است.

وی با اشاره به مشکل کمبود زمین در این منطقه، افزود: حدود ۲ کیلومتر کانال کشی و لوله گذاری برای این سایت انجام شده و ۲ ایستگاه کنترل، هدایت آب و رسوب گیری در این سایت ایجاد شده است.

معاون استاندار تصریح کرد: تاکنون بالغ بر۳۵۰ میلیارد ریال در این مجموعه سرمایه گذاری شده است.

ابراهیمی در مورد نحوه ی فعالیت این مجموعه عنوان کرد: اواخر سال گذشته این مجموعه از طریق ماده ۲۳ به بخش خصوصی واگذار شد و اکنون نیز بخش خصوصی با تجهیز کارگاه برای تکمیل آن در حال فعالیت است.

معاون استاندار همچنین با اشاره به این که این مجموعه توان تولید ۲ هزار تن ماهی خاویاری در سال و ۱۰ تن خاویار را دارد، گفت: رودخانه ی سپیددشت یک ظرفیت بوده و علیرغم صعب العبور بودن این منطقه می تواند با تداوم تولید مجموعه های آبزی پروری توسعه ی خوبی داشته باشد.

در بازدید از مجتمع پرورش ماهی سپیددشت مدیران کل امور اقتصادی استانداری و شیلات استان نیز حضور داشتند.b_300_0_16777215_00_images_8_photo_2023-09-17_23-53-26.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید