b_300_0_16777215_00_http___lorestan-news.ir_images_upload_slides_2345.jpgاستاندار لرستان گفت: روند کند تکمیل ایستگاه های پمپاژ آب استان نشان از ضعف پیمانکاران است که مدیران دستگاه های ذیربط با همت جهادی باید این طرح ها را تعیین تکلیف کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در نشست رسیدگی به طرح های اقتصاد مقاومتی(بررسی وضعیت پمپاژهای آب) استان در سالن جلسات استانداری اظهار داشت: اصلاح تخصیص آب متناسب با کمبود آب در نظر گرفته شود و با نصب ورودی و خروجی در واحدهای پرورش ماهی میزان آب را تصفیه کند.
وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی با هدف انجام اتمام ایستگاه های پمپاژ درخواست اعتبار کند چراکه از سال ۱۳۸۲ تاکنون این طرح ها وضعیت نامعلومی دارند و باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند.
خادمی بیان ‌کرد: اتمام ایستگاه پمپاژها باید در اولویت باشد و در نخستین تخصیص امسال، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به سازمان جهاد کشاورزی برای به سرانجام رساندن این طرح ها تعلق می گیرد.
وی گفت: قانون بودجه ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت بدهی پیمانکاران در کشور در نظر گرفته که به طور حتم سهمی از این اعتبار نصیب لرستان خواهد شد.
استاندار لرستان تهیه فهرست طرح ها را برای معرفی به سرمایه گذاران ضروری دانست و افزود: کمیته ویژه ای برای معرفی طرح ها جهت به بهره برداری رساندن آنها تا پایان سال، مشخص شود.
وی اظهار داشت: تمامی اعضا با فعالیت جهادی خود برای به بهره برداری رساندن پمپاژها تلاش کنند.

** بهره برداری از ایستگاه های پمپاژ با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در هفته دولت
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان نیز در این نشست گفت: ایستگاه های پمپاژی که بیشتر از ۸۰ پیشرفت فیزیکی دارند در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسند.
گودرز امیری نیاز هر هکتار از زمین های زراعی توسط ایستگاه های پمپاژ را ۶ دهم لیتر بر ثانیه عنوان کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید