معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بر لزوم تقویت ارتباط بین‌نسلی با کمک خانواده‌ها و مربیان آموزشی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه ساماندهی امور جوانان استان با اشاره به اینکه هر دستگاهی از زاویه خود دغدغه امور جوانان را دارد، هدف از برگزاری این جلسه را جمع‌بندی این دغدغه‌ها بیان کرد و گفت: از دغدغه‌های ما در این ایام بحث اوقات فراغت است که علاوه بر این می‌خواهیم فرد برای ادامه زندگی از آن بهره‌مند شود.

وی در ادامه اوقات فراغت را برای تمامی اقشار مردم لازم دانست و اظهار کرد: هدف ما غنی‌سازی اوقات فراغت برای نسل جوان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اینکه خانواده‌ها در سبد هزینه‌ای این موضوع را مدنظر دارند، بیان کرد: وظیفه ما به عنوان سیاست‌گذار، راهنمایی و هدایت آنان است.

وی در ادامه با بیان اینکه نباید به سمتی حرکت کرد که جوانان ما از اوقات فراغت احساس خستگی کنند، خاطرنشان کرد: کثرت کلاس‌ها در روز برای فرد باعث خستگی می‌شود.

خجسته‌پور بر لزوم برنامه‌ریزی در این زمینه تاکید کرد و گفت: توجه به همه ابعاد زندگی در آرامش جوانان به لحاظ فیزیکی و روحی و معنوی تاثیر‌گذار است و ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه با افکار دیروز نباید برای جوان امروز برنامه‌ریزی کنیم، تصریح کرد: در این راستا باید نیازسنجی شود و برای نیاز امروز جوان برنامه‌ریزی کرد تا بتوان نسل فردا را درست تربیت کنیم.

معاون سیاسی استاندار بر لزوم ایجاد شادی و نشاط در بین جوانان تاکید و اظهار کرد: شادی لحظه‌ای و آنی است اما نشاط پایدار بوده و در طول زندگی جریان دارد.

وی ادامه داد: در برنامه‌ها باید شادی و‌ نشاط را برای پایدار کردن اوقات فراغت مورد توجه داشته باشیم.

خجسته‌پور خاطرنشان کرد: امروزه استفاده از ابزار و وسایلی مانند موبایل فرد‌گرایی در جامعه را رواج داده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بیان کرد: باید در برنامه‌های اوقات فراغت کارهای تیمی و گروهی را تقویت کنیم.

وی با تاکید بر اجرای برنامه‌ها در راستای ایجاد انگیزه بین جوانان افزود: استفاده از اوقات فراغت و اجرای آن با بهره بردن از ابزار روز، فرهنگ کار را در بین مردم و جوانان تقویت کنیم.

خجسته‌پور با بیان اینکه برنامه‌های ارزان قیمت ارائه دهیم که همه اقشار مردم بتوانند شرکت کنند، عنوان کرد: باید ارتباط بین نسلی را با کمک خانواده‌ها و مربیان آموزشی تقویت کنیم.

وی در رابطه با ارائه برنامه‌های فراغت با اشاره به سرفصل‌های آموزشی گفت: باید بدنبال سرفصل‌هایی باشیم که تکرار برنامه‌های آموزشی دوران تحصیل نباشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه باید از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده کرد، گفت: در این رابطه دستگاه‌های اجرایی امکانات و تجهیزات خود را جهت استفاده و مدیریت در اختیار سازمان‌های مردم‌نهاد قرار دهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید