سایز فونت

تغییر رنگ نسبی استان از وضعیت نارنجی به زرد

دکتر ثمینی در جلسه ستاد مقابله با کرونا از تغییر رنگ اکثریت شهرستان های استان از وضعیت نارنجی به زرد کرونا خبر داد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا به ریاست دکتر رئیسی، رئیس جمهور و با حضور مسئولین و استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و در ادامه جلسه ستاد استانی در خصوص آخرین وضعیت بیماری در استان به ریاست دکتر ثمینی ادامه یافت .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: با توجه به افزایش تزریق واکسن و مراقبتهای به عمل آمده، وضعیت مطلوب تری به لحاظ رنگ بندی نسبت به گذشته در لرستان حاکم شده است و طی روزهای اخیر شاهد تغییر رنگ نسبی استان از وضعیت نارنجی به زرد کرونا هستیم .

دکتر ثمینی اظهار داشت: طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، شهرستانهای خرم آباد، بروجرد و پلدختر همچنان در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان های استان در وضعیت زرد بیماری کرونا قرار دارند .

وی با اشاره به اهمیت تزریق واکسن دانش آموزان، افزود: گزارشات واصل شده به ستاد استانی مقابله با کرونا از روند خوب تزریق واکسن به دانش آموزان جامعه هدف حکایت دارد و تاکنون بیش از ۶۰ هزار نفر از جمعیت حدود ۱۴۰ هزار نفری دانش آموزان بین ۱۲ تا ۱۸ سال استان واکسینه شده اند .

معاون استاندار لرستان ادامه داد: از اولیای دانش آموزان تقاضا می شود با توجه به فراهم آمدن تمامی تمهیدات و با مطرح شدن موضوع بازگشایی مدارس، نسبت به تزریق واکسن خود و دانش آموزان در مراکز مشخص شده اقدام کنند .

دکتر ثمینی تاکید کرد: با توجه به مطرح شدن موضوع ارائه خدمات در آینده به افرادی که دو دوز واکسن را دریافت نموده اند، بنابراین ضرورت دارد آندسته از افرادی که تاکنون واکسن های خود را تزریق نکرده اند، حتما با مراجعه به پایگاه های بهداشتی واکسن خود را دریافت کنند .

وی خاطرنشان کرد: با آغاز فعالیت دانشجویان مقاطع دکترا و ارشد و دانش آموزان حاضر در برخی مدارس از نیمه مهرماه، تمامی افراد مرتبط با محیط های آموزشی نسبت به تزریق هر دو دز واکسن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در خصوص وضع کنترل های هوشمند، بیان داشت: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا موضوع وضع کنترل های هوشمند به عنوان یک راهکار مهم مطرح شد و مقرر گردید در سه استان قزوین، آذربایجان غربی و کردستان این موضوع به صورت آزمایشی اجرا شود و در صورت مثبت بودن نتیجه، طرح مذکور به تمامی استان ها ابلاغ و عملیاتی شود .

b_300_0_16777215_00_images_photo_2021-10-09_13-24-28.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید