مهمترین رسالت در استاندارد مصالح ساختمانی، امنیت جانی مردم است

صبح چهارشنبه ۲۸ آبان جلسه شورای استاندارد به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیران ذیربط استان با دو دستور کار ؛لزوم اجرای استاندارد اجباری فراورده تیرچه و تعیین تکلیف وضعیت تولید کنندگان صنفی این محصول، به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: مهمترین رسالت ما در استاندارد سازی مصالح ساختمانی، ایجاد امنیت جانی مردم است چرا که عدم مقاومت در ابزار ساختمانی باعث به خطر افتادن جان مردم می شود.
مهندس امیری افزود: اداره کل استاندارد باید بر فرآیند ساخت، کیفیت ، مراحل تولید و آزمایش،  تیرچه نظارت لازم را اعمال کند.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اشاره به ضرورت نظارت، گفت:

ناظر باید با حضور در محل کارگاه بر روند و کیفیت کار نظارت مستمر داشته باشد و گزارشات مربوطه را به شهرداری و نظام مهندسی و اداره کل استاندارد ارائه دهد.

مهندس امیری اظهار داشت: مجموعه هایی که مجوز تولید ندارند باید هرچه سریعتر تعیین و تکلیف شوند و کارگاه‌هایی که مجوز دارند باید به تجهیزات نرم افزاری و سیستم های طراحی مجهز شوند تا بتوانند بر اساس نیاز و نقشه سازه، طراحی ها را انجام دهند.

در ادامه بر ضرورت استانداردهای لازم در خصوص نصب آسانسور ها و تجهیزات بازی به شهرداران تاکید و مقرر شد کارشناسان اداره کل استاندارد بر روند کار نظارت مستمر داشته و سهل انگاریهای احتمالی را به هیئت تخلفات اداری معرفی کنند.

 معاون عمرانی در ادامه با اشاره به اینکه اسناد پروژه‌های عمرانی دستگاه‌های دولتی از حیث خرید کالا و خدمات مشمول استانداردهای اجباری است گفت در این زمینه بررسی لازم به عمل آید و در صورت تخلف موارد به دیوان محاسبات و سازمان بازرسی منعکس شود.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-11-19_09-16-38.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید