روند ابتلاء به کرونا در استان صعودی است

استاندار لرستان در جلسه ویدئوکنفرانس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا که شامگاه روز شنبه برگزار شد با تاکید بر همکاری عموم مردم گفت: آمار مبتلایان به بیماری کرونا با شیب تند ، صعودی است و تنها راه حل موثر و اثر گذار در حال حاضر که بتواند در کنترل بیماری زود بازده باشد رعایت مردم است.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر خادمی در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به آمار بالای ابتلاء به بیماری کرونا در استان گفت: آمار مرگ و میر در لرستان به دلیل ویروس کرونا رو به افزایش است  و به ویژه در سه چهار روز اخیر این افزایش با شیب تندی به سمت بالا در حرکت است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر تخت‌های بیمارستانی تقریباً تکمیل شده و تختهای icu که خیلی مهم هستند نیز تکمیل شده اند، گفت:
 در این زمینه تخت های آی سی یو نقش حیاتی دارند و اگر کسی به صورت اورژانسی به آن نیاز داشته باشد و ما نداشته باشیم احتمال مرگ در آن خیلی بالا خواهد رفت.

دکتر خادمی با تاکید بر نقش همکاری مردم در مهار ویروس کرونا گفت:  تنها راه حل موثر و اثر گذار در حال حاضر که بتواند در کنترل بیماری زود بازده باشد رعایت مردم است.

  وی تصریح کرد: رعایت مردم به مفهوم استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور در اجتماعات و حتی الامکان عدم خروج از خانه است.
 وی افزود اگر این موارد را رعایت کنیم آمار مبتلایان و ورودی به بیمارستان ها کم می شود و کادر درمان فرصت رسیدگی به بیماران موجود را پیدا می‌کنند و مردم هم سلامتشان بهتر حفظ خواهد شد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد : اگر کسی در فضای عمومی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و بدون ماسک ظاهر شود باید به او تذکر داد زیرا چنین شخصی علاوه بر نقض حقوق دیگران به دلیل به خطر انداختن سلامت دیگران مجرم است و این قضیه در مورد بانیان مجالس عروسی و ختم نیز صادق است.

گفتنی است: در این جلسه با توجه به شرایط حاد استان مواردی به تصویب رسید که در اسرع وقت به اطلاع عموم خواهد رسید.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-10-11_08-03-38.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید