اb_300_0_16777215_00_images_1402_IMG_20230525_153217_169.jpg

استاندار لرستان در جلسه با دست اندرکاران حج و زیارت استان گفت: امسال تعداد نه کاروان از لرستان عازم مناسک حج هستند و در سال آینده با قول هایی که سازمان حج و زیارت کشور و سازمان هواپیمایی کشوری داده‌اند با تمهید شرایط ،حجاج لرستانی را در فرودگاه خرم‌آباد بدرقه خواهیم کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار در سالروز آزادی خرمشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و تبریک دهه کرامت اظهار داشت: به یمن این ایام امروز در جلسه ای در خدمت کارگزاران و دست‌اندرکاران مدیریت حج استان بودیم که گزارشی از طرف مدیر محترم حج و اوقاف استان ارائه شد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه امسال از استان لرستان تعداد نه کاروان عازم بیت الله الحرام و مناسک حج هستند، گفت: در سفر حج تمتع ،مسئولیت و ماموریت دست‌اندرکاران بسیار سنگین است و بخش های مختلفی شامل ؛ کلاس های آموزشی ،تمهید و تدارکات و انجام راهنمایی هایی است که این بزرگواران و دست‌اندرکاران برای حجاج باید انجام دهند.

وی تصریح کرد :حج و زیارت خانه خدا یکی از فرایض دینی ماست که برای زائر یک بار واجب است اما برای دست‌اندرکاران صرف نظر از خدمتی که به زوار انجام می دهند هم زیارت است و هم توفیق مضاعف.

فرهاد زیویار با بیان اینکه ماموریت سازمان حج و زیارت سخت و پیچیده است ،گفت: همه سلسله مراتب در کنار هم قرار می‌گیرند تا این واجب شرعی به نتیجه برسد و در این زمینه حقوقی علاوه بر ماموریت اداری بر گردنِ ماست .

وی افزود: کارهایی مثل انتقال تجربیات و اطلاعات لازم به حجاج ، آموزش آداب و مناسک حج، برگزاری کلاسهای آموزشی، رفع شبهات قبل از تشرف و در حین انجام زیارت از جمله اموری است که بر عهده سازمان حج و زیارت است.

فرهاد زیویار با بیان اینکه در سفر حج به عنوان یک اجتماع عظیم دینی ، مبادلات فرهنگی انجام می پذیرد، اظهار داشت: آموزش رفتارهای فردی و اجتماعی در سفر حج کار بزرگی است و ما صرفاً مسئول انجام تدارکات و تامین رفاه حجاج نیستیم و باید در زمینه ارتقاء شان و منزلت حجاج تلاش کنیم و این مهم باید مطمح نظر دست اندرکاران قرار گیرد.

استاندار لرستان افزود: با این که چند سالی بود حج و زیارت دچار محدودیت یا وقفه شده بود اما امسال وضعیت آن در شرایط مناسب قرار گرفته است و با برنامه ریزی های انجام شده این مشکلات به کمترین حد خود رسیده و بنا داریم با حمایت های لازم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که این مشکلات در سال آینده به حداقل برسد .

🕗 چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲

🇮🇷 اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید