با اختصاص اعتبار ۷۵۰ میلیارد تومانی سازمان شیلات ایران، بزرگ ترین و مهم ترین مجتمع های پرورش ماهی خاویاری کشور در لرستان ایجاد می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، این اعتبار در پی دیدار استاندار لرستان با رئیس سازمان شیلات ایران و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا و طی امضا تفاهم‌نامه ای سه جانبه میان سازمان شیلات ایران، استانداری لرستان و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا تخصیص داده شد.
 
 استاندار لرستان در حاشیه ی این دیدار گفت: امضای این تفاهم‌نامه، در حوزه آبزی‌پروری استان یک انقلاب ایجاد خواهد کرد.

فرهاد زیویار افزود: با توجه به برنامه‌های دولت سیزدهم برای افزایش ظرفیت‌ شیلات در لرستان، با این تفاهم‌نامه تولیدات شیلات استان دو برابر خواهد شد.
 
وی عنوان کرد: در راستای این تفاهم‌نامه چندین مجتمع بزرگ آبزی پروری در استان ایجاد خواهد شد که مهم‌ترین آنها ایجاد مجتمع‌های خاویاری با ظرفیت ۱۰ هزار تن می باشد.

استاندار ادامه داد: ظرفیت تولید خاویار در این مجتمع ها با ظرفیت تولیدی کل کشور برابری خواهد کرد.

زیویار با اشاره به اهمیت فروش این محصولات گفت: در راستای ایجاد بازار فروش این مجتمع‌ها، یک بازارچه مرکزیِ آبزیان در خرم‌آباد راه‌اندازی خواهد شد.

وی افزود: در این بازارچه محصولات با قیمت مناسب به مردم عرضه خواهند شد و صادرات آبزیان به مناطق مختلف کشور و خارج از کشور نیز انجام خواهد شد.

ایجاد امنیت غذایی، محرومیت‌زدایی در منطقه، ایجاد اشتغال و درآمد از طریق تولید آبزیان، توسعه صادرات غیر نفتی در استان و ارزآوری در لرستان ازمهم ترین اهداف این تفاهم‌نامه ذکر شده است.b_300_0_16777215_00_images_8_Untitled-1.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید