استاندار لرستان فرا رسیدن سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان متن پیام ابوطالب شفقت به شرح زیر است:

                  بسمه تعالی

سالها می‌گذرد حادثه‌ها می‌آید‏

‏‏انتظار فرج از نیمه خرداد کشم

نیمه خردادماه هر سال یادآور خاطرات غم‌انگیز و حماسه‌آفرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، چهاردهم خردادماه عروج ملکوتی بزرگ مردی از تبار نور را یادآوری می‌کند که بر بلندای تاریخ فریاد  معنویت وفتح را سر داد و امید را در دل ستم‌دیدگان خسته از ظلم و استعمار روشن کرد، روزی که ملت بزرگ ایران و مستضعفان و آزادگان دنیا در فراق محبوب خود صاحب عزا شدند.

قیام ۱۵ خردادماه ۱۳۴۲  یادآور مجاهدت‌های ملت ایران به زعامت فقیهی عارف و حکیم و انقلابی بر علیه رژیم ستمشاهی هزاران ساله است و بی شک  فصل مبرز و موثر در سرنوشت  بشریت ، از تاریخ زرین این مرز و بوم است که در  بهمن ماه ۱۳۵۷ به بار نشست .
 ملت غیور ایران اسلامی این واقعه عظیم را  هرگزفراموش نخواهند کرد.

یاد امام، یادآور عزّت  و بیداری ملت ایران است؛ یادآور اسوه شدن و قدوه شدن ملت ایران برای همه‌ی امّت اسلامی و ملت‌های مستضعف است.این یاد را باید زنده نگه داشت و راه امام و خط امام را باید قدر دانست؛ از همه بیشتر جوان‌ها و‌ ما مسئولین  باید به مسئله‌ی توصیه‌های امام و وصیت‌نامه‌ی امام به چشم یک دستورالعمل اجرایی بنگریم .

یکی از ویژگی‌های مهم رهبری امام در انقلاب اسلامی ایران، تبیین صریح هدف و استراتژی قیام بدون هرگونه  محافظه کاری‌های سیاسی مرسوم در میانه سیاستمداران است.

ایشان به ادامه مبارزه از طریق فرهنگی و سپس انقلابی به منظور تأسیس حکومت اسلامی بدون یک کلمه کم و زیاد اصرار داشتند.  
آزادسازی فلسطین در اندیشه امام نه تنها جزو وظایف فلسطینیان بلکه از جمله تکالیف همه مسلمین به شمار می‌آید و مسئولیتی همگانی اسلامی تلقی می‌گردد و امروز با طوفان الاقصای  مردم مظلوم فلسطین و بیداری ملت‌های جهان  اسرائیل به پایان خود نزدیک شده است.

اکنون درحالی در سی و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی به سوگ آن سفر کرده می نشینیم که به واسطه لطف بیکران الهی، انقلاب اسلامی ایران با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری مقتدر و مستحکم در مسیر آرمان‌های امام (ره) در حرکت است که جای خالی رئیس جمهور شهیداین سید  متعالی پرورش یافته در مکتب روح الله و همراهانشان را گرامی می‌داریم.
شهیدی که با حضور میلیونی مردم در مراسم‌های گرامی‌داشت ایشان یک بار دیگر مردم عزیز ایران اسلامی ، حمایت و عشق باطنی خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی بروز داده و باعث یأس ، بدخواهان ایران عزیز شدند.

امام خمینی (ره) به عنوان بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران با عنایت به حضور مردم و جایگاه آنان و نیز تلاش آنان در همه عرصه های اجتماعی و سیاسی، در مسأله انتخابات نیز تأکید فراوان داشت و در تمام انتخابات دوران زعامتشان ، بر این امر پافشاری می کرد و همگان را به حضور پررنگ و انتخاب مناسب  تکلیف می نمود و این امر را یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران بر می شمرد، و آن را ترسیمی روشن از آزادی و استقلال کشور می‌دانست.

اينجانب با  تسلیت این ایام و خصوصا تسلیت مجدد عروج ریئس جمهور شهید و همراهانشان  ضمن  دعوت از آحاد مردم شریف برای شركت گسترده در مراسم‌هايي كه به مناسبت رحلت امام خمینی (ره)  در استان لرستان برگزار مي‌شود و تجديد میثاق با آرمان‌های بلند بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و شهداي والامقام انقلاب اسلامی به ویژه شهدای گرانقدر قیام ۱۵ خرداد، توفیق همگان در پیمودن راه مقدس این سرو های آزادی و کرامت را از درگاه حضرت  حق تعالی  مسئلت می نمایم.


ابوطالب شفقت
استاندار لرستانb_300_0_16777215_00_images_1401_1_photo_2024-04-30_22-02-22.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید