استاندار لرستان گفت: مردم می توانند با مشارکت در قرارگاه راهبردی تولید و اشتغال استان به کاهش بیکاری کمک کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان ابوطالب شفقت سیزدهم خرداد در جلسه تبیین قرارگاه تولید و اشتغال استان با مشارکت مردم عنوان کرد: قرارگاه راهبردی تولید و اشتغال در استان راه اندازی شده است که از همه افراد دعوت می شود راهکار و ایده های خود را در راستای کاهش نرخ بیکاری استان ارائه دهند.

وی افزود : دو محور اصلی تولید و اشتغال وتوسعه زیرساخت های عمرانی از طریق این قرارگاه دنبال می شود.

استاندار اظهار داشت: موضوع اشتغال و تولید در راستای فرمان مقام معظم رهبری و تدبیر رییس جمهور برای لرستان و چند استان مبنی بر کاهش بیکاری به عنوان محوریت اصلی برنامه های استان دنبال می شود.

شفقت ادامه داد: با بیش از ۳۰۰ نفر ساعت کار و تلاش، پیش نویس اولیه برنامه توسعه اشتغال  و کسب و کار در خصوص پروژه های بزرگ تا خرد و روستایی استان با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده آمایش سرزمین تهیه شد.

وی دبیرخانه این قرارگاه را سازمان برنامه ریزی و بودجه استان اعلام کرد و  گفت: این پیش نویس هنوز نهایی نشده است و از همه نخبگان، خبرگان، نمایندگان، روحانیت، دانشگاهیان و هرکه دل در گرو توسعه استان دارد دعوت می شود نظرات کارشناسی خود را اعلام نمایند.

استاندار تصریح کرد: ایده های مردمی در راستای کاهش نرخ بیکاری استان در صورت قابلیت اجرا،  پس از جمع بندی دبیرخانه مرکزی، ابلاغ می شود.

شفقت افزود: نرخ بیکاری در لرستان بالای ۱۲ درصد است که برنامه های این قرارگاه در راستای کاهش این عدد به میزان یک رقمی و همچنین افزایش سطح درآمد و رفاه عمومی اجرا می شود.

استاندار همچنین ادامه داد: برخی کارشناسان در اجرای برنامه ها با اجتهاد فردی عمل می کنند که این موارد باید گفتمان سازی و برطرف شود.

شفقت برنامه دوم قرارگاه راهبری تولید و اشتغال با مشارکت مردم را در حوزه زیرساختی و عمرانی مطرح کرد و افزود: بر اساس این محور، پروژه های عمرانی و زیرساختی کل استان بررسی و پیگیری می شود.

وی گفت: ارتقای تولید، ایجاد اشتغال پایدار و کاهش نرخ بیکاری استان به کمتر از متوسط کشور، بهبود فضای کسب و کار، رشد اقتصادی، احصا و رفع مشکل واحدهای راکد، استفاده حداکثری از منابع نهادها و بنیادها، جمع آوری نقدینگی خرد و تبدیل آن به کسب و کار، تغییر شرایط اقتصادی روستا و افزایش سطح درآمد از جمله اهداف این قرارگاه است.b_300_0_16777215_00_images_1401_1_photo_2024-06-05_22-37-32.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید