استاندار لرستان با اشاره به تخصیص اعتبارات تسهیلات تبصره ۱۸ به صورت مساوی به استان ها گفت: اگر این اعتبار برای استانی مانند لرستان چند برابر شود می تواند تحولات خوبی را در تولید و اشتغال ایجاد کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار دهم بهمن ماه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، عنوان کرد: بر این اساس میزان تخصیص اعتبار تبصره ۱۸ برای استان های محروم باید ویژه تر باشد.

وی ابراز کرد: لرستان به نسبت جمعیت و اعتباراتی از جمله منابع آب ، پیوست سایر استان های همجوار می باشد که عامل مهمی در آهنگ کند توسعه در آن می باشد.

استاندار به نقش اثر گذار لرستان نسبت به استان های همجوار در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی، پدافند غیرعامل و امنیت اشاره کرد و اظهار کرد: در تخصیص اعتبارات به استان های کم برخوردار از جمله لرستان با توجه به نقش حامی  بودن برای استان های همجوار باید نگاه ها ویژه باشند.

زیویار خواستار تخصیص اعتبار ویژه توسط سازمان برای مباحث فرهنگی، خانه عالم، مصلاها، سدها، راه آهن، بیمارستان ها، جاده ها و ساختمان استانداری شد و ابراز کرد: اگر چه سد بختیاری پشتیبان کننده ی سد دز است اما تکمیل آن گردشگری و اشتغال لرستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، لذا تکمیل آن برای استان ضروری است.

وی با اشاره به روند کند تکمیل ساخت جاده های چهارخطه استان، گفت: قطعات در دست ترمیم جاده قدیم پلدختر، جاده ی بروجرد به اشترینان، خرم آباد به چگنی و کوهدشت و ازنا به شازند نیازمند تخصیص اعتبار ویژه هستند تا به جای روند چند ساله ظرف چند ماه تکمیل شوند.

استاندار تاکید کرد: مکاتبات لازم با سازمان برنامه و بودجه کشور جهت تخصیص اعتبارات ویژه به پروژه های استان با تشریح جزئیات انجام خواهد شد.

در این جلسه که به صورت مشترک با شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت برگزار شد، گزارشاتی از وضعیت تورم، بیکاری، اقتصادی و عمرانی استان ارائه و پیشنهاداتی ارائه شد.
b_300_0_16777215_00_images_1401_1_photo_2023-10-14_23-15-32.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید