×

هشدار

خطا در بارگذاری کامپوننت: com_dropfiles، کامپوننت پیدا نشد

سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_1401_11_IMG_20230124_141246_993.jpgb_300_0_16777215_00_images_1401_11_IMG_20230124_141251_787.jpg

 

دکتر زیویار در مراسم افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی لرستان، این نمایشگاه را فرصتی مناسب برای پیشبرد اهداف اقتصادی مشترک برشمرد .

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی لرستان با حضور فعالان اقتصادی سراسر کشور و تجار کشور عراق برگزار شد.

 

 

استاندار لرستان در این مراسم گفت: برپایی رویداد تجاری برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی استان با حضور فعالان اقتصادی استات و بازرگانان و تجار کشور عراق فرصت مناسبی برای پیشبرد اهداف اقتصادی و تولیدی مشترک در کشور خواهد بود . 

 

دکتر زیویار اظهار داشت: این نمایشگاه می تواند شرایط را برای توسعه روابط دوجانبه با کشور عراق بویژه در بحث اقتصادی به خوبی فراهم سازد و موجب ایجاد تحول در روابط باشد . 

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت سیزدهم بر گسترش مناسبات اقتصادی با همسایگان و سایر کشورهای منطقه تاکید دارد، افزود: بی تردید ارتباط و همکاری میان کشورهای منطقه به منظور رسیدن به درک مشترک برای رسیدن به ثبات و توسعه نه تنها یک انتخاب بلکه ضرورتی قطعی و راهبردی به شمار می آید. 

 

نماینده عالی دولت در استان لرستان بیان داشت: نظام سلطه و استکبار جهانی هیچ گاه خواهان برقراری ارتباط دوستانه و موثر میان کشورهای منطقه نبوده و با نگاهی به تاریخ می توان دریافت، ایجاد گسست میان این کشورها همواره در برنامه های غرب وجود داشته است . 

 

دکتر زیویار یادآور شد: برگزاری نمایشگاه ها و نشست با فعالان اقتصادی کشورهای همسایه از علاقه متقابل طرفین برای توسعه و ایجاد ثبات است که امیدواریم این مهم به خوبی حاصل شود . 

 

وی تصریح کرد: ایران و عراق به عنوان کشورهای تاثیرگذار منطقه، ظرفیت های خدادادی بالفعل و بالقوه بسیاری دارند که می تواند بستر مناسبی برای سرمایه گذاری و تجارت با ثبات فراهم سازد . 

 

استاندار لرستان با بیان اینکه جمهوری اسلامی همواره بر حفظ روابط اقتصادی با همسایگان و کشورهای منطقه تاکید دارد، اظهار کرد: حدود ۳۰ درصد از صادرات لرستان به کشور عراق صورت می پذیرد و انتظار می رود این نمایشگاه زمینه ساز افزایش صادرات بویژه در بخش های پتروشیمی، کشاورزی، صنایع غذایی، صنعت ساختمان، تولیدات دارویی انسانی و دامی و سایر محصولات باشد .

 

دکتر زیویار خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم، مناسبات با کشورهای منطقه گسترش بیشتری پیدا کرده که افزایش مراودات تجاری، برگزاری کمیسیون های مشترک، دیدارها و دیگر گزینه های ارتباط دوسویه ماحصل تلاش های دولت محسوب می شود . 

 

وی افزود: حمل و نقل هوایی و ترانزیت کالا میان کشورهای حوزه خلیج فارس و همسایگان حوزه دریای خزر یکی دیگر از راهبردهای اقتصادی کشور است که این ظرفیت در آینده نزدیک فراهم می شود و نقش بسزایی در صادرات و واردات کالا خواهد داشت .

 

🕒 سه شنبه ۴ بهمن ماه ۱۴۰۱

🇮🇷 اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید