سایز فونت


✅پاسگاه محیط بانی تالاب بیشه دالان بروجرد به بهره برداری رسید.

🔷در مراسمی به مناسبت روز جهانی تالاب و با حضور مسئولین کشوری و استانی، پاسگاه محیط بانی تالاب بیشه دالان بروجرد به بهره برداری رسید.

🔷به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان ، در مراسمی به مناسبت روز جهانی تالاب و با حضور لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی و تالابهای سازمان حفاظت محیط زیست، خادمی استاندار لرستان، حجه الاسلام حسینی امام جمعه و رحیمی فرماندار بروجرد،  فتحی مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان،اصحاب رسانه، سازمان های مردم نهاد محیط زیستی و جوامع محلی، پاسگاه محیط بانی بیشه دالان بروجرد به بهره برداری رسید.

🔷این پاسگاه با مساحت ٢٢۵ متر مربع، در دو طبقه و با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال در مجاورت پاسگاه بیشه دالان شهرستان بروجرد ساخته شده است.

🔷 این پاسگاه به منظور سهولت در حفاظت مداوم و مستمر  از تالاب بیشه دالان و گونه های موجود در آن احداث شده است.

🔷 تاکنون چهار پاسگاه مجهز در حوزه های تالابی استان ساخته شده که این امر در حفاظت از پرندگان خصوصا در فصول مهاجرت آنها و موجوداتی که در تالابها زیست می کنند نقش موثری داشته است.   

🔷تالاب بیشه دالان در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی بروجرد و در دشت سیلاخور واقع شده که در فصول مختلف زیستگاه بسیاری از پرندگان آبزی و کنار آبزی می باشد.

photo_2021-07-07_12-24-02.jpg