سایز فونت

افتتاح فاز اول پالایشگاه پلدختر

در نهمین روز از دهه مبارکه فجرفاز اول پالایشگاه خورشید زاگرس شهرستان پلدختر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان در مراسمی  با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، خادمی استاندار لرستان ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان و جمعی از مسئولان کشوری و استانی  فاز اول مینی پالایشگاه پلدختر  بعنوان نخستین پالایشگاه کاملا ایرانی‌ که قرار است در فاز اول  گازوئیل، انواع قیر، لوبکات (ماده اولیه تولید روغن ماشین) تولید کند، افتتاح شد.
این پالایشگاه در چهار فاز طراحی شده که بقیه فازها نیز در حال اجراست.

 رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه کشور گفت: پیگیری‌های لازم از سوی دولت برای گسترش فعالیت‌های پالایشگاه پلدختر انجام می‌شود.

  محمد باقر نوبخت در مراسم افتتاح پالایشگاه شهرستان پلدختر اظهار داشت: آیین افتتاح پالایشگاه شهرستان پلدختر بسیار باشکوه و امید بخش بود و از اینکه در این شهرستان  چنین صنعتی توانست ایستاده باشد به همه مردم استان تبریک می‌گویم.

وی افزود: از همه کسانی که در احداث این  مجموعه به عنوان موسس  و پشتیبان برای تسهیل در امور و رفع موانع  از طرف دولت  قدردانی می‌کنم.

رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه کشور عنوان کرد: این‌ پروژه با ظرفیتی آغاز شد که امکان توسعه دارد به همین جهت هماهنگ‌ شد که پیگیری‌های لازم از طرف دولت  انجام شود و شاهد گسترش  فعالیت‌های این واحد تولیدی و اشتغال جوانان منطقه باشیم و بیش از پیش استان لرستان را در حال توسعه و پیشرفت ببینیم.

photo_2021-02-09_07-44-20.jpg