سایز فونت

بهره برداری از پروژه‌های دهه فجر به اشتغال در الیگودرز کمک می کند

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری لرستان افتتاح و بهره‌برداری از پروژه های عمرانی و اقتصادی الیگودرز را کمک به اشتغال جوانان این شهرستان عنوان کرد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، دکتر کشکولی در بخش دوم برنامه های امروز خود به الیگودرز سفر کرد .

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری لرستان در تشریح برنامه های شهرستان الیگودرز گفت: پروژه‌های خدماتی، کشاورزی و اقتصادی خوبی در شهرستان الیگودرز افتتاح و به بهره برداری رسید که به اشتغال جوانان این شهرستان کمک خواهد کرد .

دکتر کشکولی اظهار داشت: در بخش کشاورزی یک واحد گلخانه صنعتی به بهره برداری رسید که ضمن تولید محصولات با کیفیت، بازاریابی خوبی انجام داده و تولیدات خود را به کشورهای حوزه خلیج فارس نیز صادر می‌کند .

وی افزود: سردخانه ۱۱ هزار تنی ویژه نگهداری محصولات کشاورزی از پروژه های مهمی بود که با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد .

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: این طرح در زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع احداث می شود و زمینه اشتغال ۷۰ نفر را فراهم خواهد آورد .

حمید کشکولی با اشاره به کلنگ زنی یک مجتمع خدمات رفاهی در کیلومتر ۱ جاده الیگودرز به خمین، ادامه داد: به منظور احداث این پروژه اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در نظر گرفته شده که ۱۵ نفر به صورت مستقیم در آن مشغول به کار می‌شوند .

وی خاطرنشان کرد: پروژه مجتمع خدمات رفاهی الیگودرز در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع احداث می شود که ۴۵ نفر به صورت غیر مستقیم نیز اشتغال به همراه خواهد داشت .

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری لرستان افزود: در سفر امروز ۳۸ پروژه طرح هادی روستایی با ۱۰۵ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات سیل ۹۸ و ماده ۱۰ قانون بودجه به بهره برداری رسید که این پروژه ها ۷ نفر اشتغال مستقیم و برای ۴۰ نفر دیگر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می کند .

photo_2021-02-07_08-27-48.jpg