سایز فونت

خشکیدگی درختان بام خرم آباد تکذیب شد

در بازدید میدانی از بام خرم آباد، وضعیت درختان مجموعه رصد شد .


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان در پی انتشار مطالبی مبنی بر خشکیدگی درختان مجموعه بام خرم آباد، با حضور مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مشاور مدیرکل و ناظر مستقیم بام، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خرم آباد، ناظر شهرستان و پیمانکار بام از وضعیت درختان این مجموعه بازدید میدانی به عمل آمد .

نظر به حساسیت و نگرانی مردم و فعالان و دوست داران محیط زیست استان در خصوص خشکیدگی درختان بام، با حضور اکیپی متشکل از کارشناسان منابع طبیعی و محیط زیست، رصد مجموعه در دستور کار قرار گرفت .

در این بازدید موضوع خشکیدگی درختان بام خرم آباد بعلت کمبود آب کاملا رد گردید و واقع شدن تعداد اندکی از درختان بر روی سنگ بستر  باعث شده تا دچار خشکیدگی شوند که این امر هیچگونه ارتباطی با آبیاری ندارد .

گفتنی است آبیاری منظم درختان، خرید لوله و اتصالات برای برخی از نقاط بام و عملیات مدیریت پرورشی و بهداشتی با هدف حفظ منابع طبیعی مجموعه در دستور کار نهادهای ذیربط قرار گرفت .

لازم به ذکر است با گذشت چندین سال از احداث مجموعه بام، لوله ها و شبکه آبرسانی دچار فرسودگی شده‌ اند و نیاز به مرمت و جایگزینی دارند .

b_300_0_16777215_00_images_photo_2021-06-07_08-59-10.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید