سایز فونت

مهارت آموزی از نیازهای اساسی کشور است

استاندار لرستان: تربیت نیروی انسانی متخصص با فراهم آوردن تجهیزات و منابع میسر می گردد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان صبح امروز رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دکتر خادمی استاندار لرستان دیدار و گفتگو کرد .

استاندار لرستان در این دیدار گفت: جذب منابع برای تجهیز فنی و حرفه ای استان از اقدامات خوبی بود که با پیگیری رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور محقق شد .

دکتر خادمی با اشاره به اینکه تجهیز آموزشگاه های فنی و حرفه ای از ضروریات مهارت آموزی دانش آموزان مقاطع هنرستان است، اظهار داشت: امروزه مهارت آموزی به ویژه برای دانش‌آموزان و دانشجویان از نیازهای اساسی کشور است که باید با تأمین منابع و تجهیز کارگاه ها در مراکز آموزشی به خوبی به آن پرداخته شود .

وی تصریح کرد: در تمامی سطوح اداری باید به تناسب مدارک تحصیلی، آموزش نیروهای کار نیز ارتقاء یابد تا در زمینه پیشبرد اهداف سازمانی موثرتر واقع شود .

استاندار لرستان افزود: با یک نگاه فرا سازمانی می توان پایه های آموزش نیروی کار را به گونه‌ای بنا نهاد که تا سالها در زمینه تربیت افراد متخصص مشکلی وجود نداشته باشد .

دکتر خادمی تاکید کرد: در لرستان با توجه به شرایط خاص بیکاری نیازمند یک نگاه ویژه در بحث مهارت آموزی و کارآفرینی هستیم زیرا یکی از ریشه های اصلی بیکاری در استان نبود مهارت کافی است .

وی ادامه داد: امیدواریم اقدامات سازمان فنی و حرفه ای کشور در استان به زودی اثرات خود را نمایان کند و در بحث تولید شغل به عنوان یک اهرم کمکی شاهد اثرات آن در جامعه باشیم .

استاندار لرستان با بیان اینکه هر جا که از یک بانو به عنوان مسئول استفاده شده به نحو احسن عملکرد خود را به اجرا گذاشته است، گفت: عملکرد خوب زنان در مسندهای دولتی موجب خواهد شد اعتماد به بانوان برای قبول مسئولیت های مهم در جامعه افزایش یابد و این قشر علاوه بر مسئولیت اجتماعی خود در دیگر صحنه های کشور نیز انجام وظیفه کنند .

گفتنی است دکتر خادمی در پایان این دیدار ضمن تقدیر از زحمات محمدرضا آذرخش مدیر کل اسبق فنی و حرفه‌ای استان، برای خانم میترا ابراهیمی مدیر کل کنونی آرزوی توفیق و سربلندی کرد .

b_300_0_16777215_00_images_photo_2021-05-31_07-41-37.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید