3086
1
عملكرد سال جاري

1- افتتاح نيروگاه برق شهرستان بروجرد

اين نيروگاه با سرمايه گذاري بخش خصوصي به ميزان 40 ميليارد ريال و توان توليد 4.2 مگاوات آغاز به كار نموده است.

با احداث اين نيروگاه 15 نفر از متخصصين بومي در اين نيروگاه مشغول به كار خواهند شد كه در صورت ارائه تسهيلات و افزايش سرمايه امكان توليد برق به 25 مگاوات و اشتغال آن تا 50 نفر نيز خواهد رسيد.


 

2-   تشكيل كميته بررسي وضعيت ساختمان هاي مهم استان با حضور مهندس اصلاني معاون هماهنگي امور عمراني

در اين جلسه بر تهيه چك ليست هاي پدافند غيرعاملي پروژه ها و ابلاغ اين چك ليست ها به تمامي دستگاه هاي اجرايي تاكيد شد و مقرر شد هر سازه اي با هر كاربري كه وجود دارد دستورالعمل حفاظتي داشته باشد.


 

3- برگزاري جلسه كارگروه دفاعي، امنيتي و انتظامي به رياست آقاي دكتر خجسته پور در سالن جلسات معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي

دكتر خجسته پور: با توجه به اينكه امنيت و فراتر از آن احساس امنيت مهمترين نياز و پيش نياز خواسته هاي جامعه است، ضروريست با شناسايي تهديدات و آسيب پذيري مراكز مهم و حساس به تفكيك تهديدات و نوع آسيب، از طريق كارگروه هاي تخصصي استان جهت پيشگيري و مقابله با آنها در حوزه هاي مختلف از جمله سايبري و زيستي آمادگي لازم را داشته باشيم.


4-   اجراي مانور قطع برق و تست مولدهاي برق اضطراري مراكز حساس در لرستان

اجراي مانور با قطع برق آغاز شد. سيستم هاي فني و روشنايي بعد از 7 ثانيه با در مدار قرار گرفتن يو پي اس و ديزل ژنراتورهاي موجود در اين مركز تغذيه شدند. به گفته آقاي كوشكي مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت باتري هاي موجود در آن اداره كل بين 8 تا 12 ساعت پاسخگوي سيستم هاي فني و روشنايي مي باشند، كوشكي خاطر نشان كرد اين باتري ها تا در مدار قرار گرفتن ديزل ژنراتور وظيفه تامين نيروي برق را بر عهده دارند.


5- برگزاري جلسه قرارگاه زيستي با حضور سردار كشكولي جانشين قرارگاه، دكتر سيف مديركل پدافند غيرعامل استانداري و تمامي اعضا

دكتر سيف: استان لرستان با توجه به شرايط موجود داراي دو قرارگاه زيستي و سايبري مي باشد كه از درجه اهميت بسيار بالايي برخوردار هستند. ايشان همچنين قرارگاه زيستي را يكي از فعالترين قرارگاه هاي شوراي پدافند غيرعامل برشمردند.


 

6- برگزاري جلسه قرارگاه سايبري در اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات

دكتر سيف: تهديدات سايبري در سال 96 در مقايسه با سال هاي گذشته افزايش يافته و باج افزار Wannacry  يكي  از نمونه هاي بارز تهديد در هفته هاي گذشته  بوده است كه تعداد زيادي از كشور هاي جهان را تحت تاثير قرار داد.


 

7- برگزاري جلسه كارگروه صنعت، معدن و تجارت با حضور معاون معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت

محمدرضا صفي خاني: توسعه شهرك هاي صنعتي با رعايت مباحث HSE و پدافند غيرعامل را ضروري مي باشد و مهمترين اقدام براي فرهنگ سازي پدافند غيرعامل آموزش است.

2018/03/01
Powered by DorsaPortal