استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
استاندار لرستان: خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند 1399/01/05
استاندار لرستان: خودروهای دارای پلاک غیربومی در سطح شهر تردد نکنند

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر خادمی از تشکیل جلسه ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور محترم و استانداران حول محور مدیریت بیماری کرونا و اتخاذ تدابیر لازم خبر داد .

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تصمیمات خوبی در این جلسه گرفته شد، اظهار داشت: تعطیلی مراکز خرید و فروشگاه‌های بزرگ غیر ضرور تا پانزدهم فروردین از جمله تصمیماتی بود که در جلسه امروز اتخاذ شد و تلاش بر فعال نمودن فروشگاه های اینترنتی و تغییر نحوه تهیه مایحتاج مردم به روش اینترنتی مطرح گردید .

دکتر خادمی بیان داشت: وزارت بهداشت در این جلسه طرحی را مبنی بر دسته بندی شهرها به آلوده و کمتر آلوده در کنار کنترل ورودی و خروجی این شهرها مطرح کرد که قرار بر بررسی بیشتر جهت اعلام تصمیمات بعدی شد .

 وی در ادامه افزود: ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا،  در آخرین تصمیم خود با حضور  30 درصد یا یک سوم از ظرفیت کارکنان در محل کار تا 15 فروردین موافقت کرد .
 دکتر خادمی خاطر نشان کرد: در لرستان با توجه به شرایط کنونی، ادارات می‌توانند تا سقف 75 درصد نیروها را بر اساس دستورالعمل ها به صورت دورکاری یا شیفتی به کار گیرند و تنها 25 درصد نیروها در ادارات حضور یابند .

استاندار لرستان ضمن تأکید بر حضور دائمی مدیران و معاونین ادارات در این ایام، تصریح کرد: این تصمیم شامل دستگاه های خدمات رسان استان در حوزه آب،برق،گاز و مشاغل حساس نمی باشد زیرا در موقع لزوم حضور آنها برای رفع مشکلات مردم ضروری می باشد .

دکتر خادمی خاطر نشان کرد: از مجموع 2 میلیون و450 هزار کارمند دولت در کشور حدود یک میلیون و 200 هزار نفر در حوزه های آموزشی و دانشگاهی فعالیت می کنند که در این ایام تعطیل هستند و 500 هزار نیروی دیگر نیز در بخش بهداشت و درمان کشور بوده که در شرایط کنونی با ظرفیت 100 درصدی در حال کار هستند و موضوع دورکاری و کار شیفتی تنها شامل مابقی نیروهای دولت می شود .
وی در پایان اظهار داشت: شب گذشته مصوبه استانی مبنی بر کنترل تردد خودروهای دارای پلاک غیر بومی نیز اعلام گردید که با توجه به آن تمهیداتی اندیشیده شد تا این خودروها در سطح شهرهای استان تردد نداشته باشند و ضمن ماندن در خانه از حضور در اماکن عمومی پرهیز کنند .

150 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه