استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
استاندار لرستان: جامعه پزشکی استان فراتر از وظیفه خود عمل کرده است 1399/01/05
استاندار لرستان: جامعه پزشکی استان فراتر از وظیفه خود عمل کرده است

دکتر خادمی حساسیت کادر پزشکی استان در بحث مقابله با  ویروس کرونا را تحسین برانگیز خواند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه دکتر خادمی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از نمایندگان جامعه پزشکان منتخب استان حول روند اقدامات و تدابیر مبارزه با بیماری کرونا‌ برگزار شد .

دکتر خادمی در این جلسه که تا پاسی از شب ادامه داشت، اظهار کرد: اقدامات جامعه پزشکی استان در راستای آگاهی بخشی، اطلاع رسانی، پیشگیری و درمان در بحث ویروس کرونا بسیار خوب بوده و با حضور در سطح شهر و ارائه خدمات به مردم، فراتر از وظیفه خود عمل کرده‌اند که این اقدامات دلسوزانه در کمتر جایی دیده می شود .

استاندار لرستان با اشاره به اینکه حساسیت کادر پزشکی استان در مواجهه با ویروس کرونا تحسین برانگیز بوده، بیان داشت: اقدام دانشگاه علوم پزشکی استان در تهیه و خرید اقلام بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا و تجهیز مراکز درمانی به موقع بود و جای تقدیر و تشکر دارد که امیدواریم این گونه اقدامات تا پایان ادامه داشته باشد .

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بالای اجتماعی مردم لرستان در مواجهه با بحران ها افزود: مردم لرستان دارای ارتباطات و رفت و آمدهای عاطفی و بسیار قوی هستند که این خصیصه مثبت در شرایط کنونی ممکن است به ضعف تبدیل شود مانند حضور گسترده مردم در مراسم شادی و عزا که با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا، این قبیل رفتار نیاز به اصلاح از طرف مردم دارد .

استاندار لرستان تصریح کرد: در لرستان مردم حین مواجهه با بحران ها به راحتی از مال خود گذشت می کنند و برای کمک کردن پیشقدم می شوند که می‌توان از این ظرفیت، در راه برطرف کردن مشکلات اجتماعی استفاده کرد .

دکتر خادمی ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی و تحریم های وضع شده بر کشور، گفت: بخشی از نگرانی دولت در شرایط کنونی این است که بر مشکلات اقتصادی مردم افزوده نشود و با کنترل این بیماری بتوان هر چه سریعتر به شرایط عادی بازگشت .

خادمی در خصوص تعطیلی بازار تصریح کرد: همکاری مردم استان در تعطیلی بازار غیرضرور قابل توجه بوده و این روند برای پیشگیری از تجمع و ازدحام در اماکن خرید و فروش تا 16 فروردین ادامه خواهد داشت .

وی در رابطه با مسافرت ها خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده مسافرت به استان طی روزهای اخیر که مصادف با نوروز بود، نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته حدود 80 درصد کاهش داشته است و این نشان از عدم جریان مسافرت به لرستان دارد .

استاندار لرستان استقرار اکیپ های بازرسی در ورودی شهرستان های استان را از اقدامات مهم در جهت کنترل خودروهای ورودی و انجام تست بیماری کرونا عنوان کرد و انجام این کار را ادامه دار دانست .

دکتر خادمی افزود: دستگاه های اجرایی و ادارات استان با توجه به وضعیت کنونی تا 50 درصد از نیروهای خود را به مرخصی و دورکاری بفرستند و تدابیری فراهم شود تا افراد علامت دار، بیمار و زنان باردار در محل کار حضور نداشته باشند .

استاندار لرستان در پایان ابراز امیدواری کرد با اقدامات انجام شده توسط ستاد مدیریت بیماری کرونا و همکاری و همراهی مردم استان هر چه سریعتر شاهد شکست این ویروس و بازگشت به چرخه عادی زندگی باشیم .

150 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه