استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۳ مرداد
استاندار لرستان: در تامین مایحتاج اولیه مردم مشکلی نداریم 1399/01/03
استاندار لرستان: در تامین مایحتاج اولیه مردم مشکلی نداریم

دکتر خادمی: جزو اولین استان هایی بودیم که موضوع عدم مسافرت ها را عنوان کردیم .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر خادمی رأس ساعت 21 امشب مهمان برنامه وایک شبکه استانی افلاک بود که در خصوص برخی مسائل پیرامون وضعیت استان گفتگو کرد .

استاندار لرستان ضمن تبریک سال جدید به هم استانی ها، اظهار داشت: متأسفانه لرستان همچون سایر نقاط کشور از استان های آلوده به ویروس کرونا است که در برخی از شهرها به نسبت جمعیت میزان شیوع این ویروس بالاتر است و ضروری است هم استانی ها به موضوع رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل ها اهتمام بیشتری داشته باشند .

دکتر خادمی با اشاره به اینکه در تأمین مایحتاج اولیه مردم مشکلی نداریم تصریح کرد: بازارهای استان از مواد غذایی تأمین هستند و اقلام بهداشتی مانند الکل، شوینده ها و مواد ضدعفونی کننده با توجه به این اینکه لرستان تولید کننده الکل و مواد بهداشتی است، یافت می شود و مشکل اصلی استان و کشور درتامین ماسک و دستکش می باشد .

وی در ادامه افزود: لرستان جزو اولین استان‌هایی بود که موضوع عدم استقبال از مسافرت به استان را با توجه به شرایط کنونی مطرح و همان ابتدا اطلاع رسانی در این زمینه برای هموطنان انجام شد که پیامد آن کاهش 80 درصدی مسافرت به استان نسبت به سال گذشته است .

استاندار لرستان با اعلام اینکه جریان مسافرت به سمت لرستان وجود ندارد ، مطرح کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تنها ورود 13 هزار تلفن همراه به استان ثبت گردیده که بخش عمده‌ای از آن ها لرستانیهای مقیم سایر استان‌های کشور بودند و برای دیدار با خانواده های خویش به استان سفر کرده اند که با توجه به استقرار آنها در منزل بستگان و عدم حضور در اماکن عمومی ضمن رعایت نکات بهداشتی توسط آن ها امیدواریم مشکلی در این زمینه نداشته باشیم .

خادمی به نقل از ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا کشور گفت: ورودی و خروجی های شهرها نباید بسته باشد اما موضوع کنترل درگاه های استان از همان ابتدا در دستور کار قرار گرفته و 23 اکیپ پایگاه سلامت متشکل از نیروهای پزشکی، هلال احمر، پلیس راه و نیروی انتظامی به منظور انجام تست و خدمات رسانی به مردم در ورودی شهرها مستقر گردیدند .

استاندار لرستان در پایان خواستار عدم حضور در اماکن عمومی و پرازدحام شد و گفت: بارعایت نکات بهداشتی توسط مردم و پرهیز از تردد های بی مورد، امیدواریم شیب نمودار مبتلایان به ویروس کرونا سیر نزولی پیدا کند و به زودی از بحران خارج شویم .

148 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه