استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ خرداد
استاندار لرستان: رقم مبتلایان به ویروس کرونا در استان به نسبت جمعیت بالاست 1399/01/06
استاندار لرستان: رقم مبتلایان به ویروس کرونا در استان به نسبت جمعیت بالاست

دکتر خادمی: مجموعه دولت با تمام توان برای حفظ سلامت مردم می کوشد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونای استان به ریاست دکتر خادمی و با حضور صید محمد بیرانوندی نماینده مردم شهرستانهای خرم آباد و چگنی برگزار شد که اعضای ستاد گزارشی از اقدامات انجام گرفته و پیشنهادات خود را مطرح کردند .

استاندار لرستان در این جلسه که تا پاسی از شب به طول انجامید اظهار داشت: فعالیت های انجام شده توسط دستگاه های اجرایی استان مطابق با سیاست های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا بوده و تاکنون به خوبی انجام گرفته است .

دکتر خادمی بیان داشت: عملیات غربالگری در استان  به درستی اجرا شده و در همین راستا طرحی از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان با مضمون انجام غربالگری توسط پزشکان داوطلب ارائه شد که به انجام این طرح کمک خواهد کرد .

وی با اشاره به اعمال کنترل در مبادی ورودی شهرها تصریح کرد: بر اساس آمارهای دریافتی حجم مسافرت به استان نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است که نشان از توجه هموطنان به هشدارها دارد .

استاندار لرستان ضمن تاکید بر رقم بالای مبتلایان در استان نسبت به جمعیت افزود: مجموعه دولت با تمام توان برای حفظ سلامت مردم می کوشد و امکانات در مراکز درمانی برای مقابله با این بیماری در حد مطلوب است، اما مردم به این نکته توجه داشته باشند که به منظور پیشگیری از شیوع بیماری، حداقل تا 15 فروردین از هرگونه حضور در تجمعات و تردد غیرضروری پرهیز کنند .

 دکتر خادمی در خصوص نحوه ارائه آمار مبتلایان گفت: بر اساس پروتکل تعریف شده از طرف وزارت بهداشت و انجام تست از افراد، در صورت مثبت بودن، در آمار لحاظ می گردد که تا کنون آمار مبتلایان استان به این شکل جمع آوری شده و کاملاً صحیح می باشد .

خادمی خاطر نشان کرد: البته ممکن است افرادی در سطح جامعه به این ویروس مبتلا بوده و خود از این موضوع بی اطلاع باشند، لذا از مردم می‌خواهیم ضمن همکاری با دانشگاه علوم پزشکی، در سامانه غربالگری دولت وضعیت خود را ثبت کنند .

وی در پایان افزود: تا فردا کمیته ای متشکل از امور عمرانی استانداری، محیط زیست، منابع طبیعی و علوم پزشکی استان در خصوص حضور مردم در تفرجگاه ها به خصوص در روز سیزده بدر تصمیم گیری کرده و نتیجه آن به مردم اطلاع رسانی می شود . اصل بر این است که مردم در کنار هم تجمع نکرده و باعث شیوع این ویروس نشوند .

152 تعداد بازدید:
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه