استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد
در مبارزه با مواد مخدر، تصمیمات پیگیری و اجرا شوند
دکتر ثمینی: با توجه به حساسیت بالای موضوع مبارزه با مواد مخدر، اعضای شورا پیگیری و اجرای تصمیمات مطروحه را مجدانه انجام دهند .

دکتر ثمینی: با توجه به حساسیت بالای موضوع مبارزه با مواد مخدر، اعضای شورا پیگیری و اجرای تصمیمات مطروحه را مجدانه انجام دهند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ریاست دکتر ثمینی برگزار شد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: در زمینه مبارزه با مواد مخدر موضوع جمع آوری معتادان متجاهر تاکنون در دو مرحله اجرایی شده است که مجموعاً 130 نفر از سطح شهرستان های استان به واسطه اجرای این طرح در اقامتگاه ماده 16 نگهداری می‌شوند .

دکتر ثمینی اظهار داشت: فعالیت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر صرفاً به جمع آوری این افراد محدود نشده و موضوع سلامت و بهداشت آنان نیز در دستور کار قرار دارد .

وی در ادامه تصریح کرد: سم زدایی این افراد به منظور دستیابی به سلامت، از اقدامات مهمی است که توسط دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی استان اجرایی می شود .

محمود ثمینی افزود: در مرحله بعدی حرفه آموزی معتادان متجاهر با هدف توانمندسازی این افراد از دیگر برنامه هایی است که زمینه اشتغال و کسب درآمد برای دوران پس از بهبود را فراهم می کند .

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: میزان تاثیر گذاری و اثربخشی در حوزه مبارزه با مواد مخدر را می توان با اقدامات فرهنگی افزایش داد از این رو دستگاه های فرهنگی در این رابطه برنامه های خود را اجرایی کنند .

دکتر ثمینی ضمن تأکید بر اهمیت فرهنگ سازی با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی، بیان داشت: دستگاههای فرهنگی عضو شورا با توجه به حضور دانش آموز در کنار والدین، موضوع آموزش و اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی را در برنامه های خود بگنجاند .

وی با اشاره به لزوم هماهنگی دستگاه های فرهنگی برای تولید محتوا در مبارزه با مواد مخدر، گفت: صدا و سیما نسبت به تولید و پخش برنامه های متناسب با موضوع اقدام کند .

تاریخ:
1399/05/08
تعداد بازدید:
51
منبع:
تعداد بازدید:
آدرس:خرم آباد- خیابان آیت الله طالقانی- میدان استانداری- استانداری لرستان کدپستی6813768514
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به استانداري لرستان مي باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه