استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۲ مرداد
1399/05/05
خبرنگار بعنوان عنصر فرهنگی باید دانش و تخصص لازم را داشته باشد

مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات لرستان با دکترخادمی دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار ضمن بررسی مسائل و مشکلات ، استاندار لرستان به بیان ضرورت نظارت بر فعالیت خبرنگاران و حفظ شان و تکریم آنان در راستای توسعه همه جانبه استان پرداخت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان در این برنامه دکتر خادمی ، ضمن دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان به تبیین وظیفه خطیر اطلاع رسانی و اهمیت ساماندهی وضعیت خبرنگاران پرداخت. استاندار لرستان با اشاره به لزوم احترام و اهمیت به نظر و سلیقه افراد و ضرورت انتقاد پذیری مسئولان،گفت: یک مسئول در انجام امورات مختلف ممکن است مورد نقد قرار گرفته که باید انتقاد پذیر بوده و ناراحت نشود.

استاندار لرستان با بیان اینکه هر شخص در قبال نوشته ها و فعالیت های خود مسئولیت دارد از هیات مدیره خانه مطبوعات خواست؛همچنان که انجمن‌های صنفی مختلف  اعضای خود را کنترل کرده و بر فعالیت آنها نظارت می کنند،  برای حفظ حرمت خبرنگاران و عدم خروج از اصول حرفه‌ای، بر فعالیت این قشر نظارت لازم را داشته باشند.

دکتر خادمی تصریح کرد: این رابطه جریانی دو طرفه است و نظارت بر فعالیت خبرنگاران حد و حدودی داشته که متناسب با قانون آزادی مطبوعات است و خانه مطبوعات لازم است بر درست نوشتن ،منطقی نوشتن،  رعایت حدود ، تهمت نزدن ، دروغ ننوشتن و رعایت رسالت رسانه ای نظارت کند و این حداقل کاری است که خانه مطبوعات برای تکریم خبرنگار و حفظ شان او  با تهیه سازوکاری می تواند انجام دهد.

دکتر خادمی در ادامه به اهمیت آموزش خبرنگاران و آشنایی آنان با روال کار خبری و توانایی تحلیل در موضوعات مختلف پرداخت و گفت: خبرنگار بعنوان یک عنصر فرهنگی باید در کارش دانش و تخصص لازم را داشته باشد  تا بر غنای کار افزوده شده و کمک ها و حمایت‌های استانی به نحو مطلوب ارائه شود.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت آموزش و پالایش خبرنگاران، گفت: لازم است این موضوع با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیریت شده و از این طریق با ابزارهای ملی و با کلی نگری برای توسعه استان گام برداریم .

استاندار لرستان در ادامه بر لزوم توجه اهل رسانه به فرهنگ بومی و استانی در کنار توجه به فرهنگ اسلامی تاکید کرد و گفت : تبلیغ ،ترویج و تجلیل از بزرگان و مفاخر استان لرستان کار ارزشمندی است که برگزاری کنگره شهدای استان لرستان در سال آینده در این راستا و از اقدامات ارزشمندی است که لازم است فعالیت ها به این سمت و سو هدایت شوند.

مقام عالی دولت در استان لرستان با تاکید بر اینکه ورود به هر شغلی باید آسان بوده تا ایجاد رانت و انحصار طلبی نشود، گفت :در زمینه خبرنگاری نحوه نظارت و مدت ماندگاری در این حرفه مهم است و اگر خبرنگاری بعد از مدتی در این حرفه با اعمال نظارت‌های لازم توسط مراجع ذیصلاح خروجی مناسبی نداشته باشد، باید توسط سیستم حذف شده و در صورت عدم کسب صلاحیت لازم کارت خبرنگاری وی ابطال شود.

دکتر خادمی شرط صداقت را بعنوان مهمترین ویژگی خبرنگاران معرفی کرد و اظهار داشت : برای ایجاد انگیزه لازم است فضای همدلی در این قشر ایجاد شده تا بتوانند درعین حال با رقابت سالم در کنار هم فعالیت کنند.

استاندار لرستان در ادامه با تاکید بر ضرورت متمرکز شدن هزینه های مالی دستگاه های دولتی و شرکت های خصوصی مختلف به خبرنگاران در سطح استان به منظور  رعایت عدالت و قانونمندی گفت : روابط عمومی استانداری لرستان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه وارد عمل شده و هم در تجمیع مبالغ و هم در تقسیم عادلانه متناسب با مدل ارزیابی و نحوه فعالیت اقدام کنند.

تعداد بازدید:
55
تعداد بازدید:
آدرس:خرم آباد- خیابان آیت الله طالقانی- میدان استانداری- استانداری لرستان کدپستی6813768514
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به استانداري لرستان مي باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه