استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
1399/03/31
با رعایت نکات بهداشتی، فعالیت های روزمره پیگیری شود

دکتر خادمی: روند ابتلا به بیماری کرونا در استان افزایشی است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست دکتر روحانی با محوریت وضعیت بیماری در کشور برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: متأسفانه روند ابتلا به بیماری در استان تاکنون افزایشی بوده و روزانه بین 190 تا 200 نفر در استان به کرونا مبتلا می شوند .

دکتر خادمی با اشاره به اینکه هر چند در  روز های اخیر شاهد ثبات در تعداد آمار مبتلایان بوده ایم، اظهار داشت: افزایش مبتلایان، لزوم رعایت بیش از پیش نکات بهداشتی توسط مردم را ضرورت می بخشد .

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی پیگیری فعالیت های روزمره و کسب و کار صرفاً با رعایت نکات بهداشتی مانند استفاده از ماسک میسر می گردد .

استاندار لرستان کاهش قیمت ماسک از هفته پیش تاکنون را اقدامی تسهیل گرانه در زمینه پیشگیری از بیماری عنوان کرد و افزود: بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا مقرر گردید ماسک با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب در بازار توزیع شود که پیگیر کاهش قیمت این کالا در هفته آتی نیز هستیم تا با استفاده مردم از ماسک احتمال خطر کاهش یابد .

دکتر خادمی در ادامه با اشاره به مصوبات جلسه امروز خاطر نشان کرد: با تصویب ستاد ملی مدیریت کرونا از این پس محدودیت ها به صورت شهرستانی، با در نظر گرفتن شرایط و بدون تأثیرپذیری در کل استان اعمال می شود .

وی گفت: هر گونه اعمال محدودیت با پیشنهاد استان ها و با طرح در کمیته ای متشکل از وزیر کشور، وزیر بهداشت و تأیید رئیس جمهور میسر خواهد بود .

استاندار لرستان در پایان بیان کرد: آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس و دانشگاه ها از دیگر مصوبات جلسه بود که مقرر شد ضمن لغو تعطیلی پنجشنبه ها، بسته به شرایط استان ها از اول تا 15 شهریور مدارس بازگشایی شوند و در دانشگاه ها نیز به همین ترتیب کلاس ها زودتر آغاز شده تا در صورت بروز مشکل در پائیز و زمستان، دانشجویان به لحاظ آموزش متضرر نشوند .

تعداد بازدید:
38
تعداد بازدید:
آدرس:خرم آباد- خیابان آیت الله طالقانی- میدان استانداری- استانداری لرستان کدپستی6813768514
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به استانداري لرستان مي باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه