استانداری لرستان
English
نقشه سایت
ورود اعضا
تماس با ما
مشخصات نماس
RSS
تازه ها:
۱۳۹۹ چهارشنبه ۷ خرداد
1399/02/09
تقدیر استاندار لرستان از مجمع خیرین مدرسه ساز کشور

استاندار لرستان در مصاحبه با روابط عمومی،ضمن ارائه گزارشی از روند بازسازی فضاهای آموزشی از حضور پر رنگ خیرین و خصوصا خیرین مدرسه ساز کشور، تقدیر کرد.

 به گزارش اداره کل  روابط عمومی استانداری لرستان دکتر خادمی در این مصاحبه گفت :

 در سیل مخرب فروردین ماه 98 در استان لرستان به همه بخش‌های زیربنایی و زیرساختی و اموال عمومی خسارت های فراوانی وارد شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از حوزه‌هایی که با خسارات سنگین مواجه شد،مجموعه زیرساخت ها و ساختمانهای آموزشی استان لرستان بود که حدود 370 باب فضای آموزشی در جریان سیل آسیب دید و از این تعداد حدود 60 واحد آموزشی به طور کامل تخریب شد که نیازمند بازسازی مجدد بود و به 310 واحد آموزشی هم خساراتی وارد شد که نیازمند تعمیرات جزئی و کلی بودند .

دکتر خادمی با اشاره به اینکه خوشبختانه از همان اول دولت توجه لازم را به این موضوع داشته است ، گفت :  با توجه به حجم آسیب های ناشی از سیل،منابعی که در اختیار دولت و استان بود به هیچ وجه تکافوی این خسارات را نمیکرد.

وی با اشاره به حضور فعال و پر رنگ خیرین و خصوصا خیرین مدرسه ساز در این عرصه گفت : از بین خیرین طبق بررسی های به عمل آمده خیرین مدرسه ساز از همه پیشتاز ترند و با توجه به تجارب و عملکرد این حوزه ، یکی از بهترین تشکیلاتی که در کشور شکل گرفته و عملکرد خوبی داشته مجمع خیرین مدرسه ساز کشور است که خدمات آنها در دوردست ترین مناطق کشور نیز به چشم می خورد.

استاندار لرستان با اشاره به حضور خیرین در اولین روزهای پس از سیل گفت : پس از این حضور با همراهی ریاست محترم نوسازی مدارس کشور در قالب یک تیم از مناطق آسیب دیده و به ویژه از شهرستان پلدختر بازدید بعمل آمد و برنامه مشارکتی این عزیزان تنظیم شد و متعاقب آن همایشی با حضور خیرین مدرسه ساز کشور و استانداران استان های سیل زده در تهران تشکیل شد که خوشبختانه در آن برنامه استقبال خیلی خوبی به عمل آمد و بیش از اعتبار مورد نظر، کمک‌های خیرین جذب شد.

 استاندار لرستان خاطرنشان کرد : در همایش مذکور 210 میلیارد تومان توسط خیرین مدرسه ساز به استان های سیل زده کمک شد که به دلیل حجم خسارات،بیش از 90 میلیارد تومان از 210 میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص یافت .

دکتر خادمی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از این تعهدات در لرستان اجرایی شده گفت : خوشبختانه با ترکیب منابع مالی خیرین با منابع دولتی، تمام مدارس تعمیری و تعداد 25 واحد بازسازی شده  تا مهر ماه 98 تحویل آموزش و پرورش شد و بقیه پروژه ها در حال ساخت و تکمیل است که انشاالله به سرعت به بهره برداری خواهند رسید.

دکتر خادمی با اشاره به برنامه زمان بندی ساخت مدارس، گفت: خوشبختانه امروز می توانیم اعلام کنیم که تمامی فضاهای آموزشی خسارت دیده در سیل فروردین ماه 98 به طور کامل تعمیر و بازسازی شده  و در حال حاضر هیچ مشکلی برای دانش آموزان این مناطق از نظر فضای آموزشی وجود ندارد .

وی در پایان از سازمان نوسازی مدارس کشور و نوسازی مدارس استان لرستان و به طور خاص از خیرین مدرسه ساز کشور بخاطر کمک به لرستان در تمامی عرصه ها و به ویژه در مقطع سیل لرستان و بازسازی فضاهای آموزشی تقدیر و تشکر کرد.

تعداد بازدید:
132
تعداد بازدید:
آدرس:خرم آباد- خیابان آیت الله طالقانی- میدان استانداری- استانداری لرستان کدپستی6813768514
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به استانداري لرستان مي باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه