دفتر آموزش و پژوهش

 


خبر برگزیده
 
 

رهبر معظم انقلاب :

دستگاههای مدیریتی دولتی و اساتید باید روحیه خودباوری و اعتماد به نفس ملی و همچنین امید به آینده را در مراکز پژوهشی و در میان جوانان پژوهشگر و نخبه ترویج کنند.

 
1392
 
 
 
------------ 
 
  جشنواره علم تا عمل
 


پایگاه های پژوهشیادارات و سازمانها

 
 
 
 

 


 
   
 

 
  
 
 
 

www.dap-lr.ir دفتر آموزش و پژوهش  -صفحه هفته پژوهش 1391 

 
بنام خدا

هفته پژوهش و فناوری استان لرستان سال 1391
 

شعار هفته پژوهش سال 1391:

« پژوهش تقاضامحور و تولید دانش بنیان ، زیر بنای اقتصاد مقاومتی»

 
 
تجلیل از پژوهشگران
 از 36 پژوهشگر برگزیده استان لرستان تجلیل شد
 
حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی، امام جمعه خرم‌آباد در مراسم تجلیل از پژوهشگران لرستانی با بیان اینکه پژوهشگر باید با چهره جدید علمی وارد عرصه شود گفت: داشتن انگیزه الهی، افق دید وسیع و مطالعه فراوان باید از ملاک‌های اصلی یک پژوهشگر برای پیشبرد اهدافش باشد.
 
  
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'سیداحمد میرعمادی' روز دوشنبه در آیین تجلیل از پژوهشگران و محققان برتر استان افزود: این مشکل باید با برنامه ریزی مناسب و به صورت جدی مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.
وی تصریح کرد: نوآوری، خلاقیت و پرهیز از شتابزدگی باید اساس کار پژوهشگر باشد تا بتوان فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی را از این مشکلات و معضلات دور نماید.
وی با اشاره به اینکه پژوهش ها باید براساس نیاز و اولویت های جامعه انجام شود تا بتواند علاوه بر رفع مشکلات، نیازهای جامعه در زمینه پژوهش ها را برطرف کند، گفت: تجاری نگریستن به کتاب، علم و دانشگاه نیز یکی از مشکلات مهم در عرصه تحقیق و پژوهش به شمار می رود که باید از آن پرهیز کرد.
حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه یک محقق و پژوهشگر باید روحیه اجتهادی داشته باشد، افزود: کفران نعمت در امر پژوهش موجب نابودی تحقیقات می شود و به همین منظور داشتن روحیه اظهار نظر، شهامت و شجاعت و نداشتن واهمه نسبت به انتقاد پذیری می تواند در پیشبرد اهداف یک پژوهشگر نقش موثری داشته باشد.
 
 
وی درادامه ضمن تبریک به مناسبت روز پژوهش و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: مساله پژوهش یکی از مسائل بنیادین هر جامعه است و در صورتی که پژوهش به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، بخش های دیگر نیز تحت الشعاع آن قرار خواهد گرفت.
امام جمعه خرم آباد گفت: پژوهش باید مقدم بر آموزش باشد به گونه ای که حداقل پژوهش و آموزش همتراز هم باشند تا بتوان بخشی از مسائل و مشکلات این حوزه را به خوبی برطرف کرد.
وی با اشاره به اینکه یک پژوهشگر باید حقیقت طلب و به دنبال واقعیت ها باشد، گفت: ژرف اندیشی و عمقی نگریستن از دیگر خصوصیات یک پژوهشگر و محقق است تا به اهداف مورد نظر خود دست یابد.
وی با بیان اینکه پژوهشگر و محقق از جایگاه والایی برخوردار است، اضافه کرد: مغز پژوهشگر انباری از علوم است و باید با بالا بردن افق دید و گسترش دامنه های مطالعات خود، گامی موثر در جهت انجام دقیق تحقیقات و پژوهش های خود بردارد.
وی با بیان اینکه پژوهشگر امروز باید با چهره جدید علمی وارد عرصه شود، افزود: داشتن انگیزه الهی، افق دید وسیع و مطالعه فراوان باید از ملاک های اصلی یک پژوهشگر برای پیشبرد اهدافش باشد.
وی در ادامه به برگزاری کرسی های آزاداندیشی در استان اشاره کرد و گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی این کرسی ها می تواند مکانی مناسب برای ارائه نظرات و پیشنهادات محققان و پژوهشگران باشد.
 
وی گفت : یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی ایران گسترش مراکز تحقیقاتی و ارتقای روحیه نسبی تحقیق و پژوهش در جامعه است و اکنون نیز با وجود مشکلات، روحیه تحقیق و پژوهش در جامعه افزایش یافته است.
وی برگزاری این نشست ها را ایجاد فضایی مناسب جهت ارائه نظرات اندیشمندان و محققان در استان دانست و گفت: به طور قطع برگزاری این جلسه ها و کرسی های آزاداندیشی سبب شکوفایی فضای تحقیق و پژوهش می شود.
 
 
 
 
در پایان این نشست از پژوهشگران برتر دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، دانش آموزان و شرکت های دانش بنیان استان لرستان تقدیر شد.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تصاویری از مراسم
آقای معین ، معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی در پایان مراسم طی سخنانی از همه کسانی که در برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری تلاش کرده اند تشکر و قدردانی نمودند.
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

مراسم افتتاحیه هفته پژوهش وفناوری
 ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان
 
  نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان لرستان با حضور آقای معین ، معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندای لرستان افتتاح گردید.
 
 
 
 
آقای معین پس از افتتاح و بازدید از نمایشگاه ، در جلسه افتتاحیه مراسم هفته پژوهش و فناوری شرکت و در خصوص اهمیت پژوهش و تحقیق سخنرانی کردند.
-------------------------------- 
  
معاون استاندار لرستان گفت:
پژوهش‎گران نیازمندی‎های استان را مورد مطالعه قرار دهند.

سجاد معین در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه پژوهش استان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: پژوهش اساس پیشرفت و توسعه همهجانبه است و اگر به پژوهش نپردازیم هرآنچه فعالیت داریم دوبارهکاری، اتلاف وقت، هزینه، اعتبار و بودجه خواهد بود.

وی با بیان اینکه مسوولین باید اعتباراتی را که هرساله در اعتبارات دستگاههای اجرایی به عنوان بودجه پژوهش قرار میدهند نهتنها کم نکنند بلکه آن را افزایش دهند، اظهار کرد: نوع و سطح قعالیتهای پژوهشی یکی از شاخصهای اصلی توسعه و پیشرفت در کشور محسوب میشود. معاون استاندار لرستان بیان کرد: تمام موفقیتهای کشورمان در زمینههای مختلف توسعه، پیشرفت، صنایع، کشاورزی و... مستلزم امر پژوهشی بوده و پژوهشی را به عنوان یکی از محورهای مهم توسعه میدانیم و شاخص استمرار پایداری توسعهمان تلقی میکنیم.

معین با تأکید بر اینکه آنچه از توسعه و پیشرفت در جامعه داریم مرهون زحمات و تلاشهای محققین است، متذکر شد: برخی اوقات این افراد در اوج مظلومیت تلاش شبانهروزی میکنند تا بتوانند اثری را به جا بگذارند تا امروز ما مدعی توسعه و پیشرفت باشیم.

وی اضافه کرد: تلاش شبانهروزی جوانان پژوهشگر ایران اسلامی باعث شده که در سطح جهان حرفها برای گفتن داشته باشیم؛ این دانشمندان تا هنگامی که به شهادت میرسیدند گمنام بوده و آنها را نمیشناختیم.

معاون استاندار با بیان اینکه در زمان جنگ تحمیلی حتی توان و تکنولوژی تولید سیمخاردار را نداشتیم، تصریح کرد: با همت پژوهشگران و محققین، ایران اسلامی امروز به جایی رسیده که موشکهای فضاپیما پرتاب کرده و میتوانیم از تهاجم و تجاوز دشمنان بازدارندگی ایجاد کنیم.

معین خاطرنشان کرد: امریکا و اسراییل در غزه با بخشی از فناوری جوانان ایرانی توسط مقاومت فلسطین شکست خوردند.

وی با تأکید براینکه در تمام تصمیمگیریها، پروژهها، برنامهها و... مطالعه و پژوهش در اولویت قرار گیرد، یادآور شد: نیاز است که اولویت اعتباری خود را به امر مطالعات، تحقیقات و پژوهش اختصاص داده و فعالیتهای دقیق و منظم را پیگیری کنیم نه اینکه تألیف و تحقیقساز باشیم.

معاون استاندار لرستان گفت: با داشتن گنجینههای ارزشمندی در توصیههای دینی و اخلاقی نسبت به پژوهش و پژوهشگر، تکریم معلم و استاد، لازم است ما به امر پژوهش توجه داشته و حمایت کنیم.

معین اضافه کرد: زمینههایی را که در استان نیازسنجی شده در دید پژوهشگران به عنوان اولویتهای پژوهشی قرار داده و دانشگاهها را به این سمت سوق دهیم که پژوهشگران نیازمندیهای ما را مورد مطالعه قرار دهند که اگر قرار شد مدیران طرحی را انجام دهند، آن طرح براساس مطالعات پژوهشی انجام شود.

وی با انتقاد از عدم حضور برخی مدیران، رؤسای دانشگاهها، اساتید و... در این مراسم، اظهار کرد: این اوج مظلومیت پژوهش در استان را نشان میدهد و جای بسی تعجب و تأسف دارد که با مسئله پژوهش اینگونه برخورد میشود و نیاز است هفته پژوهش را به ماه پژوهش تبدیل کنیم تا مسئولین و متولیان امر پژوهش از خواب گران برخیزند. 

 
 
 ------------------------- 
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی
 
 نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان لرستان برگزار شد
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
---------------------
کارگاه های تخصصی پژوهشی
  برگزاری کارگاه تخصصی پژوهش با عنوان :

           «  مقاله نویسی ، انتشار نتایج پژوهشی و سرقت ادبی  »

مدرس: آقای دکتر محمدحسن کایدی– معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی 
 
 
 
----------------------------
برگزاری کارگاه تخصصی پژوهش با عنوان : 

«آشنایی بانرم افزارGIS وکاربرد آن درعلوم کشاورزی ومنابع طبیعی»

مدرس : آقای مهندس کیانفر پیامنی عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان لرستان
 
 
 
   روز یکشنبه 26 آذرماه نیز دو کارگاه تخصصی دیگر  مطابق برنامه اعلام شده برگزار و مورد استقبال متخصصین قرار گرفت.
 ----------------------------------------------------
 

عنوان کارگاه سوم :

« رفرنس نویسی ( End Note )  »

مدرس : آقای دکتر فرهاد نظریان عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان
 
 
 
 
 --------------- 
دبیر ستاد
 معرفی دبیر ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان
 
آقای سجاد معین فارسانی ، معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی استانداری لرستان طی حکمی آقای دکتر اردشیر شیخ آزادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان را به عنوان « دبیر ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان » در سال 1391 تعیین و معرفی کردند.
 
 

 
جلسه ستاد
 اولین جلسه ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان برگزار شد
 
 اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان  در سال 1391 » برگزار گردید.
در این جلسه جهت برگزاری هرچه باشکوه تر هفته پژوهش و فناوری سال 91 ، برنامه ریزی لازم صورت گرفته و تقسیم کار بین دستگاههای متولی صورت گرفت .
 
 
 
------------------------------------------------------------------------------------  بسمه تعالی

صورتجلسه ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان لرستان سال 1391

اولین جلسه هفته پژوهش و فناوری استان لرستان در روز شنبه 29/7/1391 در محل دفتر آموزش و پژوهش استان لرستان برگزار گردید.

مصوبات جلسه به شرح ذیل می باشد:

1-    هفته پژوهش و فناوری مطابق تقویم کشوری در دهه آخر آذرماه برگزار گردد.

2-    محل برگزاری « نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان لرستان » در ساختمان دفتر آموزش و پژوهش و به مدت سه روز تعیین گردید. مسئولیت هماهنگی و برگزاری نمایشگاه برعهده پارک علم وفناوری استان می‌باشد.

3-    همزمان با برگزاری نمایشگاه تعداد چهار کارگاه علمی پژوهشی در همان محل برگزار گردد. مسئولیت هماهنگی و برگزاری کارگاه‌ها برعهده جهاد دانشگاهی واحد لرستان می باشد. حق الزحمه استادان کارگاه‌ها توسط دفتر آموزش و پژوهش پرداخت گردد.

4-    به تناسب تعداد اعضاء هیأت علمی هر دانشگاه سهم معرفی پژوهشگر برتر آن دانشگاه تعیین گردد. همچنین از دستگاه‌هایی که دارای واحد پژوهشی فعال هستند هر دستگاه یک نفر پژوهشگر برگزیده معرفی و اعلام نماید .  مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی می تواند دو نفر پژوهشگر برگزیده معرفی نماید.

5-    جهت تشویق دانشجویان و دانش آموزان برای دانشگاه لرستان و دانشگاه علوم پزشکی هر کدام 2 نفر و برای سایر دانشگاه ها هر کدام یک نفر سهمیه دانشجوی برگزیده تعیین می گردد. همچنین تعداد 8 نفر دانش آموز پژوهنده نیز از طرف سازمان آموزش و پرورش استان معرفی شود.

6-     امسال علاوه بر پژوهشگران برتر ، یک نفر از مدیران بخش پژوهشی دانشگاهها و یک نفر از مدیران پژوهشی دستگاههای اجرایی به عنوان مدیر پژوهشی برتر انتخاب و از تلاش آنان تقدیر به عمل آید.

7-    از بین شرکت های دانش بنیان استان نیز یک شرکت به عنوان شرکت فناور برتر توسط پارک علم و فناوری استان معرفی و مورد تقدیر قرار گیرد.

8-    میزان هدیه و جایزه برای هر گروه بدین شرح تعیین شد:

الف )پژوهشگر برگزیده  مبلغ 000/000/5 ریال

ب) دانشجوی پژوهشگر مبلغ 000/500/2 ریال

ج) دانش آموز پژوهنده  مبلغ 000/500/1 ریال

مبالغ هدایا برعهده دانشگاه یا دستگاه معرفی کننده بوده که در قالب کارت هدیه به برگزیدگان اهداء می‌گردد.

9-    انتخاب افراد براساس بخشنامه و فرم مشخصات ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری کشور صورت گیرد. دانشگاهها و دستگاههایی که دارای واحد پژوهشی هستند حداکثر تا تاریخ 25/8/1391 نسبت به معرفی افراد برگزیده به همراه فرم مشخصات آنان به دبیرخانه اقدام نمایند.

10-            لوح تقدیر توسط دفتر آموزش و پژوهش استانداری تهیه و با امضاء استاندار محترم به برگزیدگان اهداء گردد.

11-            قبل از هفته پژوهش ، یک کارگاه هم اندیشی با حضور مدیران شرکتهای دانش بنیان برگزار گردد. مجری این کارگاه دفتر آموزش و پژوهش بوده و با هماهنگی پارک علم و فناوری باشد. روز شنبه 20 آبان ماه برای برگزاری آن مناسب است.

12-            مسئولیت اجرای مراسم اختتامیه برعهده دانشگاه علوم پزشکی لرستان می باشد.

13-            مسئولیت تبلیغات و اطلاع رسانی بر عهده دفتر آموزش و پژوهش استانداری می باشد.

 ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان
 
 
جلسه ستاد
 دومین جلسه ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان برگزار گردید
 
 دومین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان  در سال 1391 » برگزار گردید.
در این جلسه جهت برگزاری هرچه باشکوه تر هفته پژوهش و فناوری سال 91 ، برنامه ریزی لازم صورت گرفته و تقسیم کار بین دستگاههای متولی صورت گرفت .
 
 
 
------------------------------------------------------------------------------------ 
 
 
 
 
جلسه ستاد
سومین جلسه ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان برگزار گردید
 
 سومین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد هفته پژوهش و فناوری استان لرستان  در سال 1391 » برگزار گردید.
در این جلسه که به ریاست آقای دکتر کایدی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد جهت برگزاری هرچه باشکوه تر هفته پژوهش و فناوری سال 91 ، برنامه ریزی لازم صورت گرفته و تقسیم کار بین دستگاههای متولی صورت گرفت .
 
 
 
------------------------------------------------------------------------------------ 
بسمه تعالی
صورتجلسه ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان لرستان سال 1391
 
سومین جلسه ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان لرستان در روز سه شنبه 21/9/1391 در محل دفتر آموزش و پژوهش استان لرستان برگزار شد. در ابتدای جلسه گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی به عنوان دبیر ستاد استانی توسط آقای غلامی مدیر بخش تحقیقات این دانشگاه ارائه گردید.
در این جلسه موارد ذیل مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ گردید:
1-      پارک علم و فناوری با همکاری دفتر آموزش و پژوهش تا پایان روز چهارشنبه نسبت به هماهنگی کامل با دانشگاهها و دستگاهها جهت برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری اقدامات لازم را به عمل آورند.
2-      از طرف دبیرخانه با دستگاهها مکاتبه شود که روز پنجشنبه 23/9/91 نسبت به تجهیز غرفه خود اقدام نمایند.
3-      کارگاه های تخصصی پیشنهادی دانشگاهها مطرح و در نهایت برگزاری چهار کارگاه با عناوین ذیل به تصویب رسید:
 

شنبه 25/9/1391

9 تا 12صبح

عنوان کارگاه اول :

« مقاله نویسی ، انتشار نتایج پژوهشی و سرقت ادبی »

مدرس: آقای دکتر محمدحسن کایدی– معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی لرستان

شنبه 25/9/1391

14تا16عصر

عنوان کارگاه دوم :

«آشنایی با نرم افزار GIS و کاربرد آن در علوم کشاورزی ومنابع طبیعی »

مدرس : آقای مهندس کیانفر پیامنی – عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی

یکشنبه 26/9/1391

8 تا 10صبح

عنوان کارگاه سوم :

« رفرنس نویسی ( End Note ) »

مدرس : آقای دکتر فرهاد نظریان – عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان

یکشنبه 26/9/1391

10 تا12صبح

عنوان کارگاه چهارم :

« آشنایی با نرم افزار آماری Prism GraphPad »

مدرس : آقای دکتر مسعود علیرضایی – عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان

 
4-      هر دانشگاه موظف شد نسبت به اطلاع رسانی و دعوت استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود ، از طریق سامانه پیامکی ، نصب اطلاعیه و روشهای دیگر اقدام لازم را به عمل آورد.
5-      در خصوص کارگاه « آشنایی با نرم افزار GIS و کاربرد آن » مقرر شد مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی نسبت به اطلاع رسانی و دعوت کارشناسان و متخصصین خود اقدامات لازم را به عمل آورد.
6-      مقرر شد برای شرکت کنندگان در کارگاه ها گواهینامه پایان دوره صادر گردد.
7-      با پیشنهاد دانشگاه لرستان مبنی بر معرفی پنج نفر از اعضاء هیئت علمی به عنوان پژوهشگر برگزیده موافقت گردید.
8-      مصوب شد کمیته زیرمجموعه ستاد نسبت به بررسی مدارک و مستندات مدیران پژوهشی و انتخاب مدیر پژوهشی برتر اقدام و تصمیم گیری نمایند.
9-      دفتر آموزش و پژوهش نسبت به دعوت صدا و سیما و رسانه های جمعی جهت پوشش خبری برنامه های هفته پژوهش و فناوری استان اقدام نماید.
10-      پیشنهاد مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مبنی بر معرفی چهار نفر پژوهشگر برگزیده مورد موافقت قرار نگرفت.
11-      از بین 6 نفر افراد معرفی شده توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی استان لرستان نفر اول نامه ارسالی به عنوان  پژوهشگر برگزیده تعیین گردید.
12-      مراسم اختتامیه و تقدیر از پژوهشگران برگزیده  در روز دوشنبه مورخ 27/9/1391 از ساعت 30/8 صبح الی 11 برگزار گردد. جدول زمانبندی جلسه توسط دانشگاه علوم پزشکی با هماهنگی دفتر آموزش و پژوهش تهیه و تنظیم گردد.
13-      دعوت نامه مقامات رسمی و مدیران دانشگاهها و دستگاهای اجرایی توسط دفتر آموزش و پژوهش و با امضای معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی تهیه و ارسال گردد.
 
ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان لرستان
 
 
اسامی روزها
 

شعار هفته پژوهش سال 1391:

« پژوهش تقاضامحور و تولید دانش بنیان ، زیر بنای اقتصاد مقاومتی»

 
------------------------------------------------------------------------------------

از سوی ستاد ملی برگزاری هفته پژوهش و فناوری سال 1391 
 اسامی روزهای هفته پژوهش و فناوری تعیین شد:
 

روز 25 آذر روز

پژوهشگران و فناوران، زمینه سازان مرجعیت علمی

روز 26 آذرماه

مدیریت جهان دانش و نوآوری در سایه نظام ملی نوآوری

روز 27 آذرماه

شرکت‌های دانش‌بنیان، مولفه اصلی اقتصاد مقاومتی

روز 28 آذر ماه

سبک زندگی اسلامی عامل اصلی پیشرفت

روز 29 آذرماه

پژوهش و فناوری تولید محور پیشران تولید ملی

روز 30 آذر ماه

دانش آموز و دانشجوی پژوهش محور


ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان لرستان
 
اطلاعیه کارگاههای تخصصی پژوهشی 

 
 
 
دستگاههای مجری 
 
استانداری لرستان
دانشگاه علوم پزشکی لرستان
دانشگاه لرستان
پارک علم و فناوری استان لرستان
جهاد دانشگاهی استان لرستان
 
 
  
 صفحات ویژه هفته پژوهش و فناوری استان لرستان در سالهای مختلف :
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     مشخصات دفتر                       www.dap-lr.ir 

      دفتر آموزش و پژوهش استانداری لرستان 

خرم آباد -میدان 22 بهمن-بلوار ولایت - بلوار مدیریت(حج)- ساختمان دفتر آموزش و پژوهش

تلفن عمومی :-2191106-0661
2191101-2208910-2208510

تلفن مستقیم دفتر 2191286

نمابر:3221011

ایمیل پژوهش

splr@chmail.ir                 pajuhesh.lr@gmail.com

5010

 

 

ارتباط و مکاتبات

ارتباط با مدیران    مکاتبات اکترونیکی

 

مناقصات و مزایدات

مناقصات و مزایدات

 

 

 

 

 

 نظرات خود ر ابرای ما ارسال نمایید

 

  

 ارتباط و مکاتبات

ارتباط با مدیران    مکاتبات اکترونیکی

مناقصات و مزایدات

مناقصات و مزایدات

 

 

 

 

 نظرات خود ر ابرای ما ارسال نمایید

 

  

 

 


ارتباط و مکاتبات

ارتباط با مدیران    مکاتبات اکترونیکی

مناقصات و مزایدات

مناقصات و مزایدات

 

 
 

 

 نظرات خود ر ابرای ما ارسال نمایید