b_300_0_16777215_00_http___lorestan-news.ir_images_97_6546546879879.jpgمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان از تصویب ۵۰ درصد اعتبار تهیه طرح جامع شهری مرکز استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان اظهار کرد: تغيير مداوم ماهیت تهدیدات و رشد آنها با تکنولوژی سبب شده که شناسایی و مقابله، بسیار سخت باشد و بعضا نیازمند هزینه‌های قابل توجهی است.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی که وظیفه اصلی آنها حفاظت و حراست از زیرساخت‌های مختلف استان است باید با تغییر ماهیت تهدیدات، خود را با علم و دانش مقابله با آنها مجهز کنند، بر همین اساس به منظور افزایش تاب آوری دستگاه‌ها باید نسبت به شناسایی تهدیدات حوزه خود اقدام و با اولویت بندی آنها بر اساس سطح اثر، شدت و عملکرد تهدید و... اقدام کنند.

خجسته‌پور ادامه داد: همچنین با انجام برنامه‌ریزی‌های هدفمند و انجام رزمایش‌های مختلف آمادگی خود را در جهت مقابله با این تهدیدات افزایش دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های اداره کل پدافند غیرعامل استان، ۵۰ درصد اعتبار تهیه طرح جامع شهری خرم‌آباد و بروجرد همزمان با تهران و اصفهان در سازمان پدافند غیرعامل کشور مورد تصویب قرار گرفته است که انتظار می‌رود شهرداران هرچه سریع‌تر با تامین مابقی اعتبار نسبت به انجام مطالعات مذکور اقدام کنند.

وی ضمن تشکر از دستگاه‌هایی که نسبت به جذب اعتبارات خود در زمینه پدافند غیرعامل اقدام کرده‌اند از سایر دستگاه‌های اجرایی خواست که هرچه سریع‌تر با توجه به زمان باقی مانده برای مبادله موافقت‌نامه و جذب اعتبار در این زمینه اقدام کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید