b_300_0_16777215_00_http___lorestan-news.ir_images_97_2312312312231321.jpgاستاندار لرستان از واگذاری ۷۰ میلیارد تومان پروژه در این استان به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با بیان اینکه یکی از سیاست های اصلی دولت و نظام در چند سال اخیر این بوده که از استعدادها و ظرفیت های بخش خصوصی برای اجرای پروژه های زیر ساختی و سایر پروژه های مورد نیاز مردم استفاده کند، اظهار کرد: این موضوع در قانون بودجه سال ۹۷ به صورت خیلی روشن تر در قالب تبصره های ۱۸ و ۱۹ دیده شده است.

وی با بیان اینکه تا پیش از این نیز ماده ۲۷ قانون الحاق و ماده ۵۶ قانون مقرارات مالی دولت را داشتیم که همه اینها در این راستا بوده است، گفت: در حال حاضر خیلی صریح تر و شفاف تر این موضوع مطرح شده است تا بتوانیم از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه در قالب این قانون ما هم می توانیم شروع پروژه های جدید و هم پروژه های نیمه تمام و تمام شده را به بخش خصوصی واگذار کنیم، گفت: هر جا دولت هزینه ای انجام می دهد که به طور معمول به دلیل محدودیت های مالی دولت خوب نمی تواند در این زمینه اقدام کند، اگر بخش خصوصی تمایل داشته باشد آن پروژه را به بخش خصوصی واگذار می کنیم.

دکتر خادمی با تاکید بر اینکه دستور العمل های لازم از سوی دولت و شورای هماهنگی روسای سه قوه در این زمینه صادر شده است، تصریح کرد: سهمی برای لرستان نیز در این زمینه تهیه شده است.

وی با بیان اینکه سهم لرستان حدود ۳۰ درصد اعتبارات است، گفت: نزدیک به ۷۰ میلیارد تومان امسال متعهد هستیم که پروژه به بخش خصوصی واگذار کنیم که از این میزان تا کنون ۲۴ میلیارد تومان تحقق پیدا کرده است.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در این زمینه از تجار، بازرگانان، پیمانکاران و افرادی که دارای توانمندی مالی هستند تقاضا می کنیم که این پروژه ها را تحویل بگیرند، گفت: برخی از این پروژه ها سود دهی خوبی دارد و سرمایه گذاری خوبی است و دولت آنها را تضمین می کند و تضمین دولت نیز، تضمین قابل قبولی است.

خادمی، تاکید کرد: همچنین دستگاههای اجرایی استان نیز باید سریع تر پروژه های خود را آماده کنند تا به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی، بیان کرد: در مجموع دو هزار و ۵۰۰ پروژه نیمه تمام در لرستان وجود دارد که اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آنها حدود هفت هزار میلیارد تومان است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید