معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: تاکنون ۳ میلیون و ۹۰۰ تردد از محورهای استان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر احمدرضا دالوند در جلسه ستاد خدمات سفر که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت برخط از طریق ویدئوکنفرانس تشکیل شد، به برگزاری ۳۱ جلسه استانی و شهرستانی جهت هماهنگی دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی به مهمانان اشاره و با بیان اینکه تا‌کنون تقریباً ۳ میلیون و ۹۰۰هزار تردد در استان رخ داده است، اظهار کرد: به طور متوسط طی شبانه روز حدود ۴۹۳ هزار تردد در محورهای لرستان داشته‌ایم.

وی ظرفیت اقامتگاه‌ها و اسکان‌های نوروزی آموزش و پرورش و دانشگاه لرستان را حدود ۳۰ هزار نفر در شبانه‌روز عنوان کرد و افزود: از ابتدای تعطیلات تا‌کنون تقریبا ۶۸ هزار نفر در مراکز اقامتی لرستان اسکان داشته‌اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه همچنین از ابتدای نوروز تاکنون ۲۵۸ هزار نفر از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری لرستان بازدید کردند، خاطرنشان کرد: تا امروز ۳۷ هزار بازدید از مجموعه تاریخی، فرهنگی قلعه فلک‌الافلاک انجام شده که نسبت به سال گذشته حدود ۲۲ درصد رشد داشته‌ایم.

وی به بحث بازرسی و نظارت‌ها در این ایام اشاره کرد و افزود: تقریبا ۱۱ هزار بازدید در قالب ۷۰ اکیپ در سطح استان رخ‌ داده و یک‌هزار و ۱۰۰ پرونده تشکیل شده است.

دکتر دالوند به منظور کاهش تصادفات از ایجاد دو مرکز رفاهی و خدماتی موقت در ۳۰ الی ۶۰ کیلومتری آزادراه خرم‌زال و خرم‌آباد اراک خبر داد و عنوان کرد: در محورهای لرستان تاکنون ۶ فقره تصادف رخ‌ داده که نسبت به سال گذشته کاهش داشته اما متاسفانه ۷ فوتی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: با تدابیر پلیس راهنمایی و راهور، امیدواریم این آمار تا پایان طرح نوروزی نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کند.b_300_0_16777215_00_images_1401_169158917.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید