سایز فونت

b_300_0_16777215_00_images_PhotoCollage_1652801164084.jpg

 

استاندار لرستان در شورای حفاظت از منابع آب استان بر ضرورت برنامه ریزی برای مدیریت منابع آب موجود تاکید کرد .

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان شورای حفاظت از منابع آب استان به ریاست دکتر زیویار تشکیل جلسه داد .

 

استاندار لرستان در پایان جلسه امروز گفت: تعیین تکلیف ایستگاه های پمپاژ آب سطح استان از مهمترین مسائل در راستای ساماندهی آنهاست که به همین منظور باید کار گروهی تشکیل و به صورت کاملاً کارشناسی شده در این زمینه اقدام شود. 

 

دکتر زیویار اظهار داشت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و کم‌آبی بی سابقه در سال جاری ضرورت دارد در رابطه با برداشت غیر قانونی و بدون مجوز آب، با متخلفان برخورد قانونی شود .

 

وی ادامه داد: فرمانداران نسبت به تشکیل کارگروهی برای تعیین تکلیف کشاورزان و مشخص نمودن الگوی کشت با توجه به کمبود منابع آب، با همکاری دستگاههای اجرایی ذیربط ظرف دو هفته اقدام کنند. 

 

استاندار لرستان تاکید کرد: رعایت بندهای مصوب شورای حفاظت از منابع آب استان از مهمترین نکاتی است که باید با همکاری دستگاه های اجرایی و کشاورزان با لحاظ ضرورت حفاظت از منابع آب مورد توجه ویژه قرار گیرد. 

 

دکتر زیویار خاطرنشان کرد: با توجه به گزارشات اعلام شده توسط دستگاههای اجرایی ذیربط می توان گفت؛ وضعیت منابع آب در استان نسبت به سالهای گذشته قابل مقایسه نیست و با توجه به کاهش شدید بارندگی ها، با کمبود های بسیاری در این زمینه مواجه هستیم که همین موضوع ضرورت همکاری بین دستگاهی را برای استفاده صحیح از منابع موجود دو چندان می کند. 

 

وی یادآور شد: سیاست گذاری ها توسط شورای حفاظت از منابع آب صرفا برای استفاده از منابع موجود با هدف توزیع و تخصیص عادلانه در سطح استان است و هیچگونه بنایی بر محدود کردن استفاده کنندگان وجود ندارد. 

 

نماینده عالی دولت در استان گفت: مصوبات بسیار خوبی در سفر اخیر رئیس جمهور محترم به استان در بحث حفاظت از منابع آب دیده شده و تخصیص اعتبار مناسب در این راستا، نوید بخش اجرای زیرساخت ها و برنامه های کاربردی طی سالهای آتی در استان است. 

 

دکتر زیویار افزود: کمبود منابع آب موجب شده تا محدودیت هایی در زمینه اجرای برنامه ها در حوزه آب استان به وجود آید و باید در نظر داشت برای رفع این محدودیت ها به یک بازه زمانی بیش از ۳ الی ۴ ساله زمان نیاز است.

 

🗓 سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱

 🇮🇷 اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید