b_300_0_16777215_00_http___lorestan-news.ir_images_97_3122302.jpgاستاندار لرستان گفت: بیش از ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ پروژه در دست اجرا در استان داریم.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز شورای برنامه ریزی استان مسائل مختلفی در رابطه با توسعه استان مطرح شد.

وی اضافه کرد: واگذاری زمین برای تعدادی از سرمایه‌گذاران که قصد دارند در استان سرمایه گذاری کنند جزو مباحث جلسه امروز بود.

خادمی بیان کرد: حساسیت جدی داریم که اگر کسی در استان بخواهد سرمایه گذاری کند حتماً باید زمین در اختیار او گذاشته شده و مورد حمایت قرار گیرد؛ همچنین از زمین‎های منابع طبیعی و شهرک صنعتی بتوانیم برای طرح سرمایه‎گذاری استفاده کنیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه اگر خود سرمایه‎گذار در جایی زمین کشاورزی داشت می‎توانیم آن را تغییر کاربری بدهیم تا در راستای اشتغال حرکت کنند، خاطرنشان کرد: ما باید در واگذاری‎ها به شدت مراقب باشیم چراکه زمین‌های در اختیار ما محدود بوده و جزو منابع نسل‌های آینده هستند و حق نداریم بدون محاسبات و دقت لازم آنها را واگذار کنیم.

خادمی با اشاره به اینکه باید هر طرحی در حدی که نیاز دارد زمین در اختیار آن قرار بگیرد، افزود: باید مراقب باشیم تا این کار به پدیده‌هایی مانند زمین‌خواری منجر نشود؛ بنابراین شورای برنامه ریزی را با درنظر گرفتن این مطلب نقطه بهینه را پیدا و تصمیم می‌گیرد.

استاندار لرستان گفت: بخشی از طرح‎های امروز تصویب شده و بخشی برای مطالعه بیشتر مورد بررسی قرار می‎گیرد. بیش از ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ پروژه در دست اجرا در استان داریم و از چند سال پیش سیاست دولت بوده که طرح‌ها را واگذار کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون در دستگاه‌های پمپاژ، زیرساخت‌های مربوط به شیلات مانند ایجاد مجتمع‌‏های پرورش ماهی و چند پروژه دیگر واگذاری داریم و امسال هم با مصوبه‎ای که در شورای هماهنگی اقتصادی کشور به دستور رهبری توسط سه قوه تشکیل شده است تسهیلات بیشتری برای کسانی که بخواهند پروژه‌های عمرانی را بگیرند درنظر گرفته شده است.

خادمی تصریح کرد: در گذشته برای یک مدرسه نیمه تمام فقط می‌توانستیم مدرسه بسازیم اما حال اگر لازم باشد می‎توانیم کاربری مدرسه را تغییر داده و واگذار کنیم؛ قیمت آنها نیز در اختیار استان است و می‌تواند تخفیف خوبی به سرمایه گذار بدهد بنابراین امسال شدت واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام را خواهیم داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید