b_300_0_16777215_00_http___lorestan-news.ir_images_upload_slides_255896.jpgمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: در مسائل حوزه جوانان آمار و اطلاعات دقیقی نداریم.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، حبیب‎الله خجسته‎پور در جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان با تبریک فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت فاطمه و امام علی(ع) اظهار کرد: این روز را به عنوان روز ازدواج نامگذاری کرده‌اند که بهانه‌ای برای ترویج ازدواج آسان و آگاهی رسانی در این زمینه است.

 وی اضافه کرد: بالا رفتن سن ازدواج به مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بستگی دارد و باید تمام تلاش خود را در زمینه کاهش آن به کار ببریم.

خجسته‎پور با بیان اینکه در حوزه فرهنگی باید بیشتر کار کنیم، گفت: تنها عامل اقتصادی در کاهش استقبال ازدواج مطرح نبوده بلکه تغییر سبک زندگی امروز در دیر ازدواج کردن افراد موثر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه امروز فرد با چندین برابر امکانات احساس می‌کند که آمادگی لازم را برای ازدواج ندارد، گفت: تأکید مقام معظم رهبری بر سبک زندگی ایرانی اسلامی بر این اساس بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برابر آمارهایی که وجود دارد بسیاری از جدایی‎ها در پنج سال اول ازدواج است که اگر ازدواج آگاهانه باشد از جدایی جلوگیری می‎کند.

خجسته‎پور بیان کرد: هر کدام از ما به عنوان شهروند، مدیر و مسئول وظیفه داریم در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشیم و این مناسبت ها می‎‌توانند راهکار مناسبی جهت تأکید روی موضوع خاصی باشد.

 معاون استانداری لرستان با بیان اینکه در مسائل حوزه جوانان آمار و اطلاعات دقیقی نداریم، گفت: وقتی آمار خام ما دقیق نباشد ممکن است از واقعیت دور باشد و برنامه ریزی‎هایی که انجام می‎دهیم درست نباشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید