استاندار لرستان گفت: راه دسترسی آب گرم منطقه کاکاوند ایجاد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان دکتر سید موسی خادمی در بازدید از منطقه محروم بخش کاکاوند و در آیین شکرگذاری و قدردانی از کشاورزان نخودکار اظهار کرد: مشکلات و نیازهای رفع نشده این بخش زیاد است اما اگر از جایگاه آنچه که میشد انجام داد و آنچه که انجام داده ایم نگاه کنیم، باز هم نیمه پر لیوان وجود دارد که قاعدتاً تمام مردم قبول دارند تمامی دولت‌ها به ویژه دولت تدبیر تلاش کردند در حد توانشان کارهای خوبی را انجام بدهند.

وی افزود: هدف ما از این سفر حل تمامی مشکلات نیست و به دلیل محدودیت های مالی و اعتباری که داریم به تمام مدیران تاکید کرده ایم قولی ندهید که نتوانید انجام دهید چون مردم آگاه و دقیق هستند.

دکتر خادمی در ادامه با اشاره به اینکه مردم از صداقت مدیران ناراحت نخواهند شد، افزود: هر آنچه را که قول می دهیم حتما پیگیری خواهد شد تا با تلاش مدیران انجام شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه عمده کارکنان دولت انسانهای سالم و پاکی هستند، گفت: ممکن است چند درصد از هر جا وجود داشته باشد که به هیچ وجه نباید این موضوع را تعمیم داد و قضاوت های تمامیتی کرد، ما آمده ایم که مشکلاتی را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سطح شهرستان دلفان پروژه های بزرگی در دست اجرا داریم که در تلاش هستیم آنها را حل کنیم، افزود: چهار بانده کردن جاده خرم آباد به دلفان یکی از پروژه های اصلی است که در کریدور تعریف شده اما به دنبال فعال کردن آن هستیم همچنان سد تاج امیر که به همت قرارگاه خاتم پیگیری می شود و مدیریت آن بر عهده یکی از فرزندان این شهرستان بوده که بدون ریالی کمک های ویژه ای به آن داشته است.

دکتر خادمی بیان کرد: خوشبختانه امسال نیز تلاش کردیم در قانون بودجه اعتباری برای این سد گذاشته شود و از محل توازن منطقه‌ای نیز ۱۴ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته ایم امیدواریم که این پروژه فعال شده و هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه قبل از سفر به این منطقه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است، افزود: مصوباتی را که اعلام می‌کنیم حتماً اجرایی خواهند شد و فرماندار جزئیات آنها را هر ۱۵ تا ۲۰ روز یک بار باید پیگیری می‌کند.

استاندار لرستان با توجه به قول مساعد اداره کل راهداری در خصوص آسفالت مسیر اصلی کاکاوند اظهار کرد: تا پایان سال ۸ کیلومتر راه اصلی کاکاوند زیرسازی و آسفالت خواهد شد و در مجموع تا پایان سال ۴۵ کیلومتر از راه های این بخش نیز آسفالت خواهد شد.

وی اظهار کرد: در گردنه گشور حدود ۳۰۰ متری روشنایی را ایجاد خواهیم کرد که جزو مطالبات اصلی مردم است، راهدارخانه گشور نیز تجهیز می‌شود و علایم مسیر آن اصلاح خواهند شد، همچنین پیچ‌های خطرناک ۶۰ متر خروجی شهرستان اصلاح می شود که جزو خواسته های مردم است.

مقام عالی رتبه استان خبر داد: آب هفت چشمه را آب و فاضلاب شهری تا پایان هفته آینده تامین خواهد گرفت و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: بنیاد مسکن اقدامات خوبی در منطقه انجام داده و کارهای خود را به صورت مستمر پیگیری می‌کند این اداره آمادگی دارد تسهیلات لازم برای مسکن و بازسازی به صورت نامحدود ارائه دهد.

دکتر خادمی با بیان اینکه منطقه چشمه آب گرم می‌تواند به یکی از محورهای گردشگری این شهرستان تبدیل شود، گفت: راه دسترسی این منطقه از سمت کرمانشاه ممکن است، اما به لحاظ جغرافیایی این منطقه جزو استان لرستان بوده و باید دسترسی به آن را تسهیل کنیم.

وی افزود: امسال یک میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد این جاده در نظر گرفته شده است، حتماً پیمانکار انتخاب خواهد شد و عملیات اجرایی این جاده به سمت آب گرم را شروع خواهیم کرد.

استاندار لرستان تصریح کرد: برای این منطقه باید به دنبال جذب سرمایه گذار باشیم زیرا به عنوان یکی از محورهای گردشگری می تواند در افزیش اقتصاد این منطقه تاثیر به سزایی داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: صداوسیما تجهیزات مورد نیاز برای دیجیتالی کردن بخش کاکاوند را تامین خواهد کرد و ساختمان مورد نیاز در اختیار آن قرار خواهد گرفت.

دکتر خادمی اظهار کرد: کمیته امداد ظرف سه ماه آینده ۱۳۵ خانوار جدید تحت پوشش قرار می دهد و ۴۵ واحد نیز به بهره برداری خواهند رسید، تا پایان سال از حدود ۱۴۵ نفر که در نوبت جهیزیه هستند به ۵۰ نفر تعلق میگیرد.

وی با بیان اینکه در بحث توانمندسازی به هیچ وجه نباید افتخار کنیم که تعداد تحت پوششی های ما زیاد است، گفت: فعلا این مناطق مشکل دارند و کم کم باید به دنبال خارج کردن آنان از پوشش باشیم و این موضوع باید به عنوان سیاست اصلی ما ترغیب شود.

استاندار لرستان تاکید کرد: بحث ناپایداری برق این منطقه نیز باید در اولویت قرار گیرد و با برق باختر موضوع پیگیری ‌شود تا برای روشنایی روستاها ۲۵۰ شعله چراغ ایجاد خواهد شد.

وی افزود: آب روستایی نیز در روستاها با هماهنگی فرمانداری در سال ۹۷ انجام میشود و نکته مهم این است که ۸۰ روستا کنتور گذاری نشده اند که باید شوراهای اسلامی، بهیاری ها، فرمانداری و امام‌جمعه کمک کنند چراکه شرعی وقانونی نیست.

دکتر خادمی در سال جاری از ایجاد ۵ مدرسه کانکس خبر داد و گفت: شرکت گاز استان تا هفته دولت ۳۰ تا ۴۰ روستا را در این بخش گازدار می‌کند همچنین نمایندگی شرکت گاز راه اندازی خواهد شد.

مقام ارشد استان با تاکید بر اینکه سالن چند منظوره باید در این منطقه ایجاد شود تا جوانان استفاده کنند، اظهار کرد: از ۱۵ خانه بهداشت در دست اجرا تا ۲۲ بهمن ۱۰ مورد آماده بهره برداری خواهند شد.

وی گفت: بند خاکی کاکاوند غربی نیز تا پایان ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار لرستان با بیان اینکه همه قول هایی که داده ایم را عملیاتی می کنیم، گفت: در بحث منابع طبیعی تجهیزات اطفای حریق به این بخش داده خواهد شد تا در بحث جنگل ها دچار مشکل نشویم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید