استاندار لرستان با تاکید بر اینکه باید اولویت حفظ وحدت و همگرایی در استان باشد، گفت: ما به طور حتم از رسانه‌ها حمایت می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در سخنانی با بیان اینکه امروز به نام روز خبرنگار نامگذاری شده که از چند جهت می توان به آن نگاه کرد، اظهار داشت: یکی آن بوده که روز خبرنگار، در روز شهادت یک خبرنگار نامگذاری شده و این را تداعی می کند که عرصه خبرنگاری هم یک عرصه جنگ است.

لرستان یکی از پیشتازان عرصه خبرنگاری

وی با بیان اینکه عرصه خبرنگاری، عرصه جنگ فرهنگی است و امروز خبرنگاران بر علیه دشمنان کشور و کسانی که به انقلاب می خواهند ضربه بزنند به عنوان افسران این حوزه، صف آرایی و مقابله می کنند، گفت: شهید صارمی نیز در چنین صحنه ای شهید شد، آن روز سکوت مزار شریف به دست طالبان نشانه پیروزی ظاهری و اولیه جهل بود، طالبان مظهر جهل، تحجر، بی خردی و بی عقلی بود و از طرف دیگر شهید صارمی، مظهر روشنگری، آگاهی بخشی و تعالی انسان بود.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه این دو جبهه در مقابل هم قرار گرفتند، گفت: طالبان و داعش مخالفان آگاهی بشر هستند، برداشت های غلطی از اسلام دارند و اسلام را بدنام می کنند.

خادمی با تاکید بر اینکه رسالت «صارمی ها» این بوده اسلام واقعی و درست را معرفی کنند، گفت: خیلی خوب و به درستی این مناسبت نامگذاری شده، آنچه در ۱۷ مرداد در مزار شریف اتفاق افتاد جدال آگاهی در مقابل جهل و تحجر بود.

وی با بیان اینکه لرستان یکی از پیشتازان عرصه خبرنگاری و مطبوعاتی است، گفت: لرستان بیش از ۱۰۰ سال سابقه فعالیت در این حوزه دارد و جزء پیشتازان این عرصه است.

اخلاق در حوزه رسانه رعایت شود

استاندار لرستان با بیان اینکه شهید صارمی، جوانمردی از فرزندان لرستان، شهر فرهیختگان و علما بود، گفت: روز خبرنگار با شهادت یک لرستانی ثبت شده و به نوعی خداوند خواسته که از این طریق از لرستانی ها دلجویی کند و آنها را در عرصه مطبوعاتی به رسمیت بشناسد.

خادمی با اشاره به اینکه امروز روز خبرنگار در سطح ملی است، ادامه داد: در لرستان این روز متفاوت است چرا که فرزندی از دیار لرستان آفریننده این حماسه و مناسبت بوده است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز خبرنگاران لرستان، جزء بهترین ها در کشور هستند، عنوان کرد: فعالیت های خیلی خوبی در عرصه خبر استان در حال انجام است و مجموعه اجرایی از همه خبرنگاران تشکر می کند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه به طور معمول ارزش هر وسیله ای تابع هدف آن است، ادامه داد: اگر وسیله ای در راه رسیدن به هدف درست استفاده شد، آن وسیله ارزشمند می شود چرا که قرار است به یک هدف ارزشمند برسد.

خادمی با تاکید بر اینکه خبرنگاران در حوزه ای فعالیت می کنند که هدف آگاهی بخشی، روشنگری و آگاه کردن مردم به حقوق خود است، تصریح کرد: رسانه به نوعی ابزار این هدف مهم است، این ابزار ارزشمند است و کسانی که در این حوزه کار می کنند ارزشمند هستند.

وی با اشاره به اینکه چون انسان در این عرصه حضور دارد، اخلاق در آن معنای زیادی پیدا می کند و اخلاق در کار رسانه ای خیلی مهم است، گفت: باید اخلاق را در حوزه رسانه رعایت کنیم، بدون اخلاق نمی شود به هدف عالی رسید.

اولویت حفظ وحدت و همگرایی در لرستان باشد

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه یکی از شاخص های رسانه، حفظ اخلاق رسانه ای است که خوشبختانه در استان به خوبی رعایت می شود، ادامه داد: هرجریان و هر کسی که قلم به دست می گیرد، اگر هدف او توسعه و رشد استان باشد، کارش درست است.

خادمی با تاکید بر اینکه امروز و در این شرایط هر کسی که به وحدت و هم افزایی کمک کند می تواند معیار و شاخصی برای حرکت در جهت توسعه باشد، افزود: همچنین هر کسی که به سمت تفرقه برود، برخلاف جهت توسعه حرکت می کند.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران لرستان به دنبال این هستند که استان به جایگاه اصلی خود برسد، گفت: در این شرایط اولویت حفظ وحدت و همگرایی در بین مردم، مسئولان و همه نیروهای موثر باشد.

استاندار لرستان همچنین با تاکید بر ایجاد امید و جلوگیری از ناامیدی، عنوان کرد: اگر کسی به جامعه ناامیدی را تزریق کرد او حتما توسعه نیافتگی را تعقیب می کند و اگر کسی امید را زنده کرد به دنبال توسعه است.

خادمی با اشاره به اینکه ناامیدی بزرگترین خطر بوده که جامعه را تهدید می کند، ادامه داد: بخشی از جامعه ما امروز متاسفانه با ناامیدی هایی روبرو است و وظیفه ما این بوده که امید را تزریق کنیم.

از رسانه های استان حمایت می کنیم

وی، تاکید کرد: آینده ایران و به طور حتم آینده لرستان به مراتب بهتر از امروز خواهد بود و باید این را به جامعه تزریق کنیم.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه وحدت و امید دو شاخص مهم بوده که خبرنگاران می توانند خود را با آنها ارزیابی کنند، گفت: هر کسی دیگر، هر صاحب تریبون و منصبی این چنین رفتار کند تا بتواند شرایط به نفع کشور و توسعه استان شود.

خادمی با تاکید بر اینکه وظیفه ما حمایت از خبرنگاران است، عنوان کرد: خبرنگاران کالای عمومی تولید می کنند، کالای عمومی خیلی مواقع خریدار ندارد و باید از سوی حاکمیت حمایت شود.

وی با اشاره به اینکه ما این حمایت را خواهیم داشت، گفت: ما کمک خواهیم کرد که سابقه و دیرینه خوبی که لرستان در عرصه مطبوعات دارد حفظ شود و ارتقا یابد.

استاندار لرستان با تقدیر از خبرنگاران لرستان، بیان داشت: ممکن بوده در هر قشر، بخش و جمعیتی کسانی باشند که راه دیگری بروند، به طور حتم آنها حداقل هستند و دچار اشتباه هستند و عمدی نیست و باید آنها را به کمک توسعه استان بیاوریم و به طور حتم توسعه لرستان بدون کمک و حمایت از رسانه ها محقق نخواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید