معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بر لزوم عملیاتی شدن خدمات پایه سلامت در دستگاه‌ها تاکید کرد.
b_300_0_16777215_00_http___lorestan-news.ir_images_upload_slides_255896.jpg
به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در کارگروه سلامت و امنیت غذایی اظهار کرد: حوزه سلامت را باید با حساسیت و جدیت در دستور کار قرار داد.

وی اجتماعی کردن برخوردها در موضوعات بهداشتی را مطلوب عنوان کرد و گفت: قبل از برخوردهای قهری با موضوعات بهداشتی باید به مردم آگاهی لازم را به صورت خودمراقبتی داده شود چراکه از لحاظ اقتصادی نیز به نفع جامعه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری افزود: برای استفاده از قوه قهریه بهتر است با ورود دستگاه‌های اجرایی اقدام شود.

خجسته‌پور با اشاره به پیکربندی دانش‌آموزی و استعدادیابی برای حضور در مسابقات رشته‌های ورزشی بیان کرد: این موضوع باید در کمیته‌ای تخصصی با محوریت مدیر کل امور اجتماعی استانداری و معاونین آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و دانشگاه علوم پزشکی مطرح و بررسی شود.

وی ادامه داد: حمایت از بخش خصوصی یکی از برنامه‌های مهم دولت بوده و استفاده از این بخش رفع تصدی‌گری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: حفر چاه‌های حریمی مزارع با نظرات و پیشنهادات شیلات، آب‌منطقه‌ای، جهادکشاورزی، دام‌پزشکی، و علوم‌پزشکی مورد بررسی قرار گیرد و در مورد تامین هزینه‌ها نیز تصمیم‌گیری شود.

وی به کالاهای آسیب‌رسان به سلامت اشاره کرد و گفت: با توجه به سبک زندگی امروزه و اهمیت سرعت در زندگی مدرن به مرحله‌ای وارد شده‌ایم که زندگی مردم به مخاطره افتاده است، برای همین نیاز است در این راستا تبلیغات جهت استفاده از این کالاها کمتر شود.

خجسته‌پور در ادامه افزود: باید تلاش کنیم به سمت تقاضا رفته و قبل از تبلیغات از مصرف‌کننده بخواهیم به دلیل خطرات استفاده از کالاهای آسیب‌رسان کمتر استفاده کنند.

وی در خصوص خدمات پایه سلامت کارکنان دولت و سند ملی پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیردار تاکید کرد: تمامی دستگاه‌ها موظف هستند یک رابط تخصصی به کارگروه سلامت معرفی کنند و خدمات پایه سلامت در سطح دستگاه‌ها عملیاتی شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید