b_300_0_16777215_00_http___lorestan-news.ir_images_97_3122302.jpgاستاندار لرستان از احداث مجتمع‌های پرورش ماهی در بخش ززوماهرو شهرستان الیگودرز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی استان بخش ززوماهرو اظهار کرد: امروز اولین سفر از مجموعه سفرهایی که برای حضور در بخش‌های محروم استان طراحی کرده‌ایم در بخش ززوماهرو با حضور نماینده محترم مردم در شهرستان الیگودرز، فرماندار و مدیران استانی است که هر کدام پروژه‌ای در این بخش دارند و باید اجرا کنند.

وی با اشاره به مجموع بحث‌ها و تصمیم‌هایی که در دیدار مردمی با اهالی این بخش گرفته شد، بیان کرد: در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در بخش ززوماهرو بحث‌هایی بررسی و در نهایت به ۱۵ مصوبه خوب تبدیل شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه این مصوبات عمدتا بحث‌های زیرساختی، برق، بهبود راه‌ها و گاز است، افزود: گاز مشکل اساسی این بخش به شمار می‌آید که قرار شد گازرسانی به این منطقه تا اواخر شهریور امسال آغاز شود.

وی در ادامه افزود: برق این منطقه نیز از هر دو طرف تامین خواهد شد و روستاهایی که مشکل آب دارند در صورتی که قبول کنند تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی کنتورگذاری کنند، مشکل آنها حل خواهد شد.

خادمی خاطرنشان کرد: جاده حرم تا حرم که بین دو امامزاده واجب‌التعظیم است را راه شکافی خواهیم کرد تا این مشکل حل شود، همچنین نیازمندی منطقه به شبکه‌های مخابراتی که مشکل اساسی آن نداشتن برق است در این جلسه تصمیم گرفته شد تا آخر آذر برق‌رسانی شود و متعاقب آن بحث دسترسی به این شبکه تسهیل خواهد شد.

وی ادامه داد: ایجاد پاسگاه منابع طبیعی از دیگر نیازهای منطقه بود که با تامین اعتبار برای آن این کار تکمیل خواهد شد.

مقام عالی رتبه استان با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم که حداکثر مشکلات مردم در این مناطق را حل کنیم، تصریح کرد: همه مشکلات قابل حل نیست و برخی از آنها به دلیل محدودیت‌های اعتباری و فنی ممکن است حل نشود.

وی در ادامه تاکید کرد: مدیران باید آنچه را که در این مناطق قول داده‌ایم مطابق برنامه زمان‌بندی که تعریف شده عمل کنند.

استاندار لرستان گفت: این منطقه استعداد خیلی خوبی برای شیلات و پرورش ماهی دارد، اکنون تعداد زیادی مجتمع پرورش ماهی با تولید خوب داریم اما با توجه به منابع آب فراوان در منطقه قابلیت افزایش را دارد.

خادمی افزود: قرار است شیلات با مطالعات دقیق، مجتمع‌هایی را تعریف کند که در سال آینده بتوانیم برای آنها تامین منابع کرده و فعال شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید