سایز فونت

انتخاب لرستان به عنوان پایلوت کشوری حوزه های آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش فناوری و اطلاعات

دکتر خادمی در جلسه شورای مهارت استان خبر از انتخاب لرستان به عنوان پایلوت کشوری حوزه های آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش فناوری و اطلاعات داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان،جلسه ویدئوکنفرانس شورای مهارت استان  به ریاست استاندار لرستان و با حضور مهندس هاشمی معاون محترم وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ومدیران دستگاههای اجرایی استان برگزار شد.
 
استاندار لرستان ضمن تقدیر از رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: حضور دکتر هاشمی در هر کجا  منشاء خیر و برکت بوده‌ و انشالله با عنایت ویژه ای که به استان لرستان دارند،با حضور ایشان شاهد تحولات خوبی در استان خواهیم بود.

دکتر خادمی با اشاره به ضرورت  آموزش مهارت گفت: اهمیت آموزش فنی و حرفه‌ای بر کسی پوشیده نیست و آموزش باید هدفدار و منجر به اشتغال و بهره وری باشد.

 استاندار لرستان تصریح کرد: آموزش به خودی خود ارزشمند است و باید سعی کنیم این موضوع را در همه حوزه‌ها گسترش داده و خصوصاً در بحث فنی و حرفه‌ای با بروز آوری اطلاعات در کسب مشاغلی که متناسب با تکنولوژی های روز به دست می آید خود را منطبق سازیم.

دکتر خادمی خبر از انتخاب لرستان به عنوان پایلوت کشوری حوزه های آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش فناوری و اطلاعات داد.
استاندار لرستان همچنین با اشاره به زمینه‌هایی که در حوزه عشایر ،فرهنگ عشایری و زیست عشایری در استان وجود دارد از راه اندازی دپارتمان ملی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در حوزه عشایر در استان خبر داد.

استاندار لرستان همچنین با اشاره به  ایجاد شهرک مهارت در استان گفت :در این طرح مراکز آموزش فنی و حرفه ای و بخش خصوصی  که در زمینه اموزش فنی و حرفه ای فعالیت دارند در یک جا متمرکز می شوند تا از نظر دسترسی ،ارزش افزوده ، همکاری بین بخشی ، تبادل اطلاعات و صرفه جویی در انرژی در کنار هم فعالیت کنند.

استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت های خوبی که در لرستان وجود دارد گفت: ما در استان ظرفیت‌های خوبی داریم که تاکنون از آنها استفاده نشده  و باید تلاش کنیم که از طریق ارتباط بیشتری که بین واحدهای دیگر از جمله دانشگاه، آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه‌ای ایجاد می شود این امکانات را در کنار هم قرار داده و انشاالله بتوانیم با بهره‌وری بیشتر از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم.   

999.jpg