سایز فونت

 آیین کلنگ زنی پروژه مرکز توزیع دارو پخش لرستان در شهرستان سلسله

 نخستین مرکز توزیع و پخش داروی استان در شهرک صنعتی الشتر با حضور استاندار لرستان  کلنگ زنی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان عصر امروز در مراسمی با حضور استاندار لرستان، نماینده ولی فقیه در شهرستان سلسله، نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی،فرماندار سلسله، معاون اقتصادی استاندار، مدیران کل شرکت شهرکهای  صنعتی ، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و ‌مسئولین محلی، نخستین شرکت پخش داروی استان در شهرک صنعتی الشتر کلنگ زنی شد.

استاندار لرستان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: یکی از کاستی های اصلی استان در زنجیره سلامت عمومی، عدم وجود شرکتهای داروپخش در استان لرستان بود.
 دکتر خادمی با اشاره به اهمیت  این طرح گفت: احداث مرکز داروپخش در استان به معنای داشتن ذخایر دارویی و وجود دارو به اندازه کافی در استان است.
 وی افزود این موضوع در موقع حوادث غیرمترقبه خود را به شدت نشان می‌دهد به گونه ای که در جریان سیل سال ۹۸،  این موضوع بعنوان یک ضعف احساس می شد و به همین خاطر یکی از برنامه‌هایی بود که در دستور کار استان قرار گرفته بود.

 استاندار لرستان افزود: خوشبختانه با حمایت وزیر محترم کار و امور اجتماعی ،پیگیری های نماینده محترم مردم شهرستان های سلسله و دلفان و با سرمایه گذاری مجموعه شستا و کمک سایر عزیزان، کلنگ احداث این طرح به عنوان یک مجموعه ذخیره و پخش دارو در استان و در شهرستان الشتر شکل می گیرد و توزیع و پخش دارو در استان تحت پوشش این مرکز  قرار خواهد گرفت.

دکتر خادمی در خصوص زمان افتتاح و بهره برداری از این طرح، گفت : امیدواریم این هدیه ناچیز دولت را در یک فرصت زمانی کوتاه سه ماهه و حداکثر تا دهه مبارکه فجر افتتاح کنیم.

 گفتنی است این پروژه یکی از طرح های ارزشمند است که در کوتاه مدت به بهره‌برداری رسیده و با فعالیت آن زمینه اشتغال ۳۵ نفر  فراهم می‌شود.

photo_2020-10-03_08-35-50.jpg