آموزش جامعه در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار گیرد

⬅️استاندار لرستان در یکصد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با تاکید بر اصل آموزش خواستار کاهش آسیب های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد شد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان،یکصد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی عصر سه شنبه یازدهم شهریور ماه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار لرستان، با دستور کار بررسی اقدامات انجام شده در راستای تبیین بیانیه گام دوم و راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی ( طلاق ) برگزار شد.

دکتر خادمی در یکصد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان با اشاره به مصوبات جلسه قبل ،گفت: در جلسات گذشته آسیب های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و در این رابطه  تصمیم گیری هایی به عمل آمد.

 استاندار لرستان با اشاره به وجود برخی از آسیب های اجتماعی همچون اعتیاد و طلاق در سطح جامعه و ضرورت مقابله با آنها، گفت: ضرورت دارد پس از بررسی موضوع و تجزیه و تحلیل ، یک کار علمی، محاسبه شده و دقیق توسط دستگاه‌های ذیربط در این زمینه انجام پذیرد.

وی با تاکید بر ریشه یابی عوامل فردی و اجتماعی  به بررسی موضوع از طریق مطالعات اجتماعی، عوامل محیطی و ریشه یابی آسیب‌های اجتماعی به منظور ارائه راه حل منطقی تاکید کرد.

 دکتر خادمی به دلایل  مختلفی همچون عوامل فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی در این زمینه اشاره کرد و بر لزوم هدف گذاری برای مقابله در این زمینه ها تاکید کرد.

 استاندار لرستان به گزارشی که توسط جهاد دانشگاهی در زمینه طلاق ارائه شده بود اشاره کرد و گفت: این اطلاعات در نوع خود ،کاری خوب ، نو و ارزشمند است.
وی مشاوره و آزمایشات پزشکی قبل از ازدواج را در  زمینه پیشگیری از طلاق موثر دانست و به عوامل اجتماعی و فرهنگی همچون ازدواج در سن پایین نیز اشاره کرد و بر ضرورت برنامه ریزی و اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه در این زمینه تاکید کرد.
دکتر خادمی با اشاره به اهمیت مقوله آموزش گفت: در جهت آموزش و آگاه سازی جامعه از بخشی از اعتبارات دستگاه‌های مختلف می توان استفاده کرد و با بررسی و ریشه یابی دلایل طلاق، مواردی را هدف‌گذاری کرده و از طریق آموزش و دیگر راهکارها این موضوع را در قالب تشکیل کمیته های تخصصی در ذیل شورای فرهنگ عمومی مورد بررسی قرار داده تا زمینه کاهش این آسیب اجتماعی فراهم آید.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-09-02_07-48-28.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید