لزوم هدف گذاری در آموزش و پرورش  

استاندار لرستان در سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور بر لزوم هدف گذاری در آموزش و پرورش تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان،صبح امروز، سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور بصورت ویدئو کنفرانس با سخنرانی رهبر معظم انقلاب و با حضور وزیر  آموزش و پرورش، نماینده ولی فقیه در استان،استاندار لرستان،  مدیر کل آموزش و پرورش لرستان، معاونین و مدیران شهرستانها و مناطق استان ، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، در سالن شماره ۲ استانداری برگزار شد.

استاندار لرستان در این نشست با اشاره به بیانات حکیمانه و جامع رهبر معظم انقلاب در خصوص آموزش و پرورش، ابراز امیدواری کرد: آنچه به عنوان هدف و فلسفه این برنامه در نظر گرفته شده محقق و سال تحصیلی جدید با برنامه‌ریزی مناسبی به خوبی آغاز شود.

دکتر خادمی با اشاره به مشکلات ایجاد شده به واسطه شیوع بیماری کرونا گفت :
همه دستگاههای کشور در سال گذشته سال سخت و پر زحمتی را طی کرد که آموزش و پرورش هم از این قضیه مستثنی نبوده و سال سختی را گذرانده است و علی رغم سختی های این مسیر آموزش و پرورش به حمدلله سربلند از این آزمون بیرون آمده و با اقدامات خوب و روش های جدیدی که با فداکاری و همکاری کارکنان و مدیران آن صورت گرفته، خیلی سریع توانست وارد مدار شده و ادامه کار به خوبی انجام شده است.
 
استاندار لرستان ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده، ابراز امیدواری کرد؛  سال تحصیلی جدید با اتکا به تجارب کسب شده ،با آمادگی بیشتر و زحمت کمتر  آغاز و به نتیجه برسد.

وی افزود: امیدوارم این بیماری همانگونه که تا کنون تا حدودی مهار شده ،از کنترل خارج نشود واگر عوامل خارج از کنترل به ما اجازه دهند، به حالت عادی برگردیم.

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم آمادگی ،سرعت عمل و دقت لازم در آموزش وپرورش تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که در هر شرایطی آموزش را تعطیل و رها نکنیم و با توجه به عدم تثبیت وضعیت بیماری، لازم است متناسب با تغییر وضعیت هماهنگی لازم را در مجموعه ایجاد کرده و آمادگی لازم را  برای هرگونه تغییر وضعیت داشته باشیم.

دکتر خادمی با اشاره به ظرفیت خوب شورای آموزش و پرورش گفت : از توان همه دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از آموزش و پرورش استان استفاده خواهیم کرد.
 مقام عالی دولت در استان لرستان با اشاره به لزوم هدف گذاری در آموزش و پرورش گفت: هدف گذاری در آموزش و پرورش اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال ارتقاء میانگین نمرات دانش آموزان در امتحانات نهایی در دروس اصلی هدف گذاری شده و در پایان سال با ارزشیابی میزان هدف گذاری سنجیده شود. وی افزود همچنین درصد قبولی دانش‌آموزان و درصد قبولی در کنکور سراسری را می توان به عنوان هدف های روشنی در نظر گرفت.
 استاندار لرستان با اشاره به سند تحول بنیادین به‌عنوان برنامه شاخص آموزش و پرورش ،گفت:  هدف گذاری از چشم انداز شروع، به استراتژی  و سپس سیاست گذاری و برنامه ریزی و با راهکارها وشیوه های اجرایی لازم در هر استانی متناسب با نیازهای منطقه ای حاصل می شود که لازم است این موضوع در شورای آموزش و پرورش مصوب شده تا مدیران شهرستانها، مدیران مدارس و معلمان بدانند که این شاخص ها به عنوان معیار در نظر گرفته شده و تا سطح مدرسه قابل پیگیری و سنجش است.
 استاندار لرستان تصریح کرد با تعیین هدف و سطح دسترسی به آن می‌توان کمبودها ، نیازمندیها و مشکلات مسیر را بررسی کرده و منابع مورد نیاز را تعریف کرد.
دکتر خادمی در پایان با تاکید بر ضرورت ایجاد شرایط مناسب آموزشی برای تحصیل دانش آموزان در شرایط کنونی، بر ایجاد امنیت خاطر و آرامش خانواده ها تاکید کرد و از تلاش مجموعه مدیران، معلمان و فرهنگیان استان تقدیر کرد.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-09-02_07-47-34.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید