روند مقابله با بیماری کوئید ۱۹ تشریح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان دکتر خادمی به مناسبت هفته دولت با حضور در برنامه زنده چشم انداز در استودیو شبکه استانی افلاک و رادیو لرستان گزارشی از اقدامات و روند مقابله با بیماری کرونا در لرستان را تشریح کرد .

استاندار لرستان در خصوص موضوع کرونا و پیامدهای آن در جامعه با اشاره به آسیب های آن، گفت: در ایام کرونا مشاغل خرد و خدماتی زیادی دچار آسیب شده  و مردم در خانه مانده و هزینه‌های زیادی را متحمل شده‌اند و خیلی از مراودات را محدود کرده اند و با این همه اگر کسی بیمار شود رنج و سختی های این بیماری هم به موارد ذکر شده افزوده می شود.

 دکتر خادمی ضمن تقدیر از تلاش مدافعان سلامت ؛ شامل پزشکان ، کادر درمان و پرستاران که در این ایام  متحمل زحمات فراوانی می‌شوند، گفت:   از همین جا باید دست آنها را بوسید و از زحمات آنها تشکر می کنم که در این شرایط سخت با ایثار و فداکاری خیلی خوب عمل کرده اند.

  وی با اشاره به هزینه‌های سنگینی که مجموعه دولت و علوم پزشکی برای درمان این بیماری به ازای هر فرد هزینه می کند ،گفت :جدا از هزینه های سنگینی که به بخش درمان وارد می شود جان هر انسانی برای هر خانواده‌ای عزیز و برای همه محترم و قابل احترام است.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه در لرستان در زمینه مدیریت این بحران بخوبی عمل شده و هیچگاه وارد مرحله بحران در زمینه بستری بیماران نشده و ضریب ایمنی خوبی داشته ایم، در خصوص عملکرد دولت در مقابله با بیماری کرونا، گفت :
در لرستان آنچه که باید در مرحله آمادگی برای مقابله با بیماری انجام شود شامل ایجاد امنیت اجتماعی و شرایط لازم برای مقابله با این بیماری انجام شده است. وی به عنوان نمونه به محدودیت هایی که اعمال شد، جلوگیری از تشکیل اجتماعات ،منع عبور و مرور، برخورد قضایی و قانونی با متخلفان، تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، فعال شدن صنایع استان در زمینه ساخت مواد ضد عفونی و تولید ماسک اشاره کرد.  

استاندار لرستان با بیان اینکه تاکنون در لرستان حدود ۴۸۰ نفر در اثر کوئید۱۹ جان خود را از دست داده اند، گفت: با توجه به منحنی این بیماری، تقریباً در هفته  اول و دوم مرداد و هفته آخر خرداد ماه شرایط ما بسیار سخت شد به گونه‌ای که مرگ و میر به ۷ یا ۸ نفر و در یک شبانه روز به ۱۰ نفر رسید ولی با کمک و مراعات مردم ،این موضوع مدیریت شد و با فرهنگ سازی و استفاده از ماسک و همکاری خوب مردم لرستان در عدم برگزاری مجالس ترحیم و عروسی آمار مرگ و میر کاهش یافت که خوشبختانه در حال حاضر وضعیت بهتر شده است.

 استاندار لرستان تصریح کرد: اگرچه همچنان بیماری ،بستری و مرگ و میر در لرستان وجود دارد اما بهتر شدن وضعیت به دست ماست و کافی است چند روز سهل انگاری کرده تا دوباره به وضعیت قرمز تغییر کنیم.

 وی ضمن اشاره به سبک خاص و زبانزد عزاداری سرور و سالار شهیدان(ع) در لرستان با تقدیر از هیئت های مذهبی گفت : از همه عزیزانی که در بحث سوگواری و عزاداری سنگ تمام می گذارند انتظار داریم که با همه ی عشق به خاندان عصمت و طهارت(ع) ، اصل رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و موضوع سلامت مردم را جدی بگیرند.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-08-28_14-31-26.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید