برنامه یکساله شهرستان پلدختر بسته شد

در چهارمین روز از هفته دولت، جلسه شورای برنامه‌ریزی استان لرستان با تمرکز بر مسائل و پیگیری مشکلات  مناطق سیلزده در شهرستان پلدختر برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان استاندار لرستان در این زمینه اظهار داشت:
 ما امروز این افتخار را داشتیم که به مناسبت هفته دولت در خدمت مسئولین عزیز و مردم شریف شهرستان پلدختر ، نماینده محترم و زحمتکش این شهرستان، فرماندار محترم و سایر مدیران اجرایی باشیم و جلسه شورای برنامه ریزی استان لرستان را با تمرکز بر مسائل پل‌دختر در اینجا برگزار کردیم و خوشبختانه مصوبات خیلی خوبی  در حوزه های آب ، کشاورزی ، راه ها و همچنین در حوزه فعالیت های اقتصادی داشتیم.
 
استاندار لرستان در ادامه با اشاره به ضرورت تسریع در حل مشکلات باقی مانده، گفت از جمله موارد مهم این نشست می توان به جمع بندی مسائل قبلی و حل مشکلات مربوط به سیل سال گذشته اشاره کرد.
وی افزود:  در حوزه سایت ها مشکلاتی بود که با همفکری، تصمیم گیری کردیم از جمله درخصوص دیواره ی ساحلی برخی از مناطق مثل معمولان و برخی از روستاها تصمیم‌گیری لازم در مورد مشکلات آن ها انجام گرفت.
استاندار لرستان در خصوص ایستگاه های پمپاژ آب مربوط به بخش کشاورزی که در سال قبل از بین رفته‌اند گفت تقریباً ۴ ایستگاه توسط جهاد کشاورزی  و یک ایستگاه مهم جایدر توسط آب منطقه ای تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید و مابقی هم تامین منابع خواهند شد.

دکتر خادمی در خصوص جاده ها و محور های مواصلاتی گفت: در بحث جاده ها تعداد زیادی از پل ها ساخته شده اما حدود ۱۶ پل بزرگ و کوچک باقی مانده که سعی میکنیم با تأمین منابع مالی آنها را به نتیجه برسانیم.

 استاندار لرستان در خصوص فعالیت های اقتصادی به پالایشگاه پلدختر اشاره کرد و گفت: مشکلات زیرساختی این پروژه  حل شده و امروز  مشکل گاز آن برطرف شده است.

استاندار لرستان با اشاره به قول مساعدی که نماینده محترم از شرکت شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) گرفته‌اند به تاسیس گاوداری سه هزار راسی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: لازم است زمین و امکانات مورد نیاز برای این طرح  به آن شرکت معرفی شود تا انشاالله بتوانیم آن را طبق برنامه زمانبندی به نتیجه برسانیم.همچنین در خصوص کارخانه آهک هیدراته تصویب شد پیگیری ها جدی تر انجام شود تا بتوانیم طبق برنامه آنرا به نتیجه برسانیم.
 استاندار لرستان در پایان گفت : امروز در این جلسه  مهمترین مشکلات شهرستان پلدختر را جمع بندی کردیم و  به نوعی برنامه یکساله شهرستان را بستیم و سعی می کنیم ظرف یک سال آینده مشکلات موجود را سر و سامان بخشیم که به این منظور لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی به قولهای خود طبق مصوبات در فرصت باقی مانده عمل کنند.

74747474.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید