جلسه رفع تداخلات اراضی منابع طبیعی با  اراضی کشاورزی

دومین جلسه رفع تداخلات اراضی منابع طبیعی با  اراضی کشاورزی به ریاست اسد عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان  برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، این جلسه عصر امروز با حضور دکتر ویسکرمی نماینده مردم شهرستان های خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل منابع طبیعی، مدیر امور اراضی و مدیر کل جذب و سرمایه گذاری استان لرستان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت حفظ منابع طبیعی به عنوان سرمایه ملی برای نسل های آینده گفت: پس از اولین نشست ، کمیسیون ذیربط تاکنون تعداد ۵ پلاک را بررسی و اراضی ملی استان را که با اراضی کشاورزی تداخلات داشته‌اند، تعیین تکلیف نموده است .وی افزود: سال ۱۳۹۸ نیز پنج هزار هکتار از اراضی استان در ۳۵ روستا مورد بررسی قرار گرفته است.

 عبداللهی در خصوص کمیسیون رفع تداخلات گفت: تشکیل این کمیسیون کار ارزشمندی است که در راستای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید  شکل گرفته است و موجبات تسریع در  رسیدگی به اختلافات مذکور و کاهش تطویل زمان رسیدگی  به آنها را فراهم آورده است .

وی خاطرنشان کرد: در مورد زمینهایی که این کمیسیون رای داده، حاکمیت باید وارد عمل شده و عرصه ها را به منابع طبیعی واگذار نماید .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در خصوص ترویج کشت گیاهان دارویی در زمین های شیب دار با اشاره به ضرورت ترویج و اطلاع رسانی جهاد کشاورزی و منابع طبیعی،گفت : این طرح جامع از طرف منابع طبیعی ارائه شده وبا همکاری بخش خصوصی و دولتی  تاکنون   سه هزار هکتار  در سطح استان به زیر کشت گیاهان دارویی رفته است.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-08-26_08-40-34.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید