بسمه تعالی


پیامبر اکرم (ص)،می فرمایند:
لا یزال الناس بخیر ما امروا بالمعروف و نهوا عن المنکر و تعاونوا علی البر والتقوی
"مردم ما همیشه در خیر خواهند بود تا وقتی که امر به معروف و نهی از منکر می کنند و در نیکی و پرهیزکاری یکدیگر را یاری می رسانند".

تاریخ حیات انسان، تاریخ همکاری و مشارکت است و زمانی که انسان نخستین بار دریافت که می تواند با تجمیع توان خود بر مشکلات فایق آید، مشارکت زاده شد.
سازمان های مردم نهاد، نماد بارز مشارکت و نشان دهنده ی تقویت جامعه ی مدنی هستند.
آنها می توانند از طریق توانمندسازی افراد در همه ی ابعاد زندگی، مردم را به مشارکت واقعی ترغیب کنند.
این سازمان ها ، شکل دهنده ی هویت متمایز انسانی، یعنی توانایی عمل و سخن گفتن در جمع هستند و در جهت پیشبرد اهداف اجتماعی اعضاء در حرکت می باشد.
تشکل ها و سمن ها ، طبق قابلیت ذاتی خود ، قادرند در صورت مدیریت مؤثر و حفظ کارکردها ، منشأ اثراتی چون کاهش فاصله بین نخبگان و مردم ، افزایش دسترسی عموم به خدمات آموزشی و ارتقاء کمی و کیفی ، حفظ محیط زیست ، کاهش آسیب ها ، کاهش تبعیض نژادی ، کاهش جرائم و افزایش سرمایه اجتماعی از طریق ارتقاء مشارکت، ارتباط،اعتماد و.... باشند.
اینجانب، ضمن تبریک روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی، از زحمات کلیه تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و خیرین استان که در تمامی عرصه ها بدون هیچگونه چشم داشتی، در مسیر خدمت به آحاد مختلف جامعه پای کار بودند، تقدیر و تشکر نموده و از خداوند متعال آرزوی توفیق روز افزون این عزیزان را خواهانم.مریم پورسرتیپ
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان

b_300_0_16777215_00_images_photo_2020-08-12_15-42-33.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید