سایز فونت

استاندار لرستان :
حجاب و عفاف به رشد و تعالی جامعه کمک می کند

ستاد راهبری و هماهنگی حجاب و عفاف به ریاست استاندار لرستان و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و هیات بازرسی سازمان اجتماعی کشور برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر خادمی در این جلسه که با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان برگزار شد، با اشاره به سفر هیات بازرسی سازمان اجتماعی کشور ابراز امیدواری کرد: با این برنامه موضوع حجاب و عفاف بیش از گذشته در استان گسترش و ترویج یابد.

دکتر خادمی با بیان اهمیت حجاب و عفاف و نقش سازنده آن در تکمیل صفات عالیه و یا برعکس تخریب و انحطاط جوامع در صورت سهل انگاری گفت : حجاب و عفاف جدا از باورهای دینی می تواند به رشد و تعالی جامعه کمک کند و مهم این است که این موضوع در سطح جامعه تقویت و گسترش یابد.

استاندار لرستان خاطر نشان کرد:موضوع حجاب هم جنبه فردی دارد و هم جنبه اجتماعی و در بخش دوم وظیفه دولت و نظام اجتماعی کاملا مشخص است.

وی وظیفه دولت اسلامی را رشد اجتماعی و آگاهی بخشی به انسانها دانست و گفت: ما باید نقص ها را شناسایی کنیم و آنچه را که مورد تاکید نظام اسلامی است در جامعه نهادینه کنیم.

استاندار لرستان با تاکید بر لزوم ترویج کارهای فرهنگی در زمینه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب ،اظهار داشت : در این مسیر با دو گروه مواجه ایم ؛ گروهی که آگاهی و دانش لازم را ندارند که باید در مقابل ایستادگی آنان کار فرهنگی انجام داد و گروه دوم افرادی هستند که عمدا و  قصدا  بد حجابی را ترویج می کنند که در این مورد باید برخورد لازم را بعمل آورد.

دکتر خادمی با تاکید بر ضرورت مراعات حجاب و عفاف در ادارات و فضای دولتی و عمومی افزود: وظیفه دستگاه های اجرایی مختلف همچون اداره کل صمت و میراث فرهنگی و ...  است که نظارت لازم را در فضاهای عمومی مثل بازارها ، هتل و اماکن گردشگری و ... انجام دهند تا کار متناسب با فرهنگ انجام شود.

دکتر خادمی با اشاره به ظرفیت لباس های محلی گفت: با توجه به حضور زنان لرستان در عرصه های مختلف  در ادوار گذشته، لباس محلی طوری طراحی شده که حتی علاوه بر  باور های دینی از نظر عرف ،تقریبا پوشش را ایجاد خواهد کرد.

 وی تاکید کرد: ترویج این موضوع در هر منطقه در دستور کار شورای حجاب و عفاف کشور قرار گیرد.

دکتر خادمی در پایان در خصوص تولید لباس مناسب با فرهنگ ایرانی در بازار افزود: این موضوع باید با  اعمال نظارت لازم مورد توجه تولید کنندگان در سطح ملی قرار گرفته و در سطح استان نیز رعایت شود.

b_300_0_16777215_00_images_photo_2021-02-28_07-53-34.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید